قیمت روز طلا: 1,442,000 تومان

ما به شما گارانتی همیشگی، امکان عودت 7 روزه و تعویض 90 روزه و ارسال رایگان را هدیه می‌دهیم

02126606749

نکاتی که در مورد خرید دستبند طلا نمی دانید

0

دستبند، جزو زیورآلاتی است که جنسیت ندارد. یعنی هم آقایان می‌توانند آن را استفاده کنند، هم خانم‌ها. به همین دلیل، خرید دستبند برای آقایان کار مرسومی است. و یکی از هدیه‌هایی است که خانم‌ها می‌توانند به آقایان بدهند. اما دستبند هم مانند دیگر زیورآلات، ویژگی‌ها و سلیقه‌های متفاوت خودش را دارد. بعضی‌ها به طور کلی از زیورآلات چندان خوششان نمی‌آید. این رویکرد در آقایان بیشتر از خانم‌هاست. کسانی که انگشتر و ساعت نمی‌اندازند، احتمالاً جزو این دسته هستند. اگر تا به امروز دستبند یا انگشتر یا ساعت روی دستشان ندیده‌اید، یعنی احتمالاً تمایلی به داشتن آنها ندارند. در مورد خانم‌ها هم این موضوع می‌تواند صدق کند. با این حال، احتمال این که یک دستبند خاص، یا یک دستبند متفاوت بتواند نظرشان را جلب کند، وجود دارد.

 

خرید دستبند طلا، دستبندها چه ویژگی‌هایی دارند؟

خرید دستبند طلا از هر نوعی که باشد، ویژگی‌های خودش را دارد. دستبند طلا و دیگر دستبندها، از جمله زیورآلاتی هستند که کادو دادن آنها ساده است. با این که به نظر می‌رسد خیلی توی چشم نیستند، اما مثل ساعت مچی، همیشه توی دید صاحب دستبند هستند. دستبندها، شکل و شمایل متفاوتی دارند. حتی جنس‌های متفاوتی می‌توانند داشته باشند.  با این حال، با توجه به سلیقه مخاطب و نوع نگاهش به زیورآلات، نوع و شکل دستبند می‌تواند متفاوت باشد.

 

چند نوع دستبند داریم؟

اولین دست‌بندهایی که ساخته شده اند، از عاج حیوانات، صدف، مرجان یا فلزات دیگری مانند مس و طلا و نقره بوده اند. با گذشت زمان، مواد دیگری هم برای ساخت دستبند استفاده شده است. مثل: بافت، چرم و پارچه. این تنوع بالا در ساخت این اکسسوری، باعث شده که برای افراد بیشتری قابل استفاده باشد. در حال حاضر، طرح و مدل‌های مختلفی وجود دارند که می‌توانیم به آنها اشاره کنیم. و هر شخصی با سلیقه خودش، آنها را استفاده کند. از یک دستبند بسیار لوکس گرفته که از طلا ساخته شده باشد، تا یک دستبند ساده چرمی یا حتی بافت پارچه ای که یک تکه طلایی را روی خود دارد. همه این‌ها را هنگام خرید دستبند می‌توانیم در نظر داشته باشیم.

خرید از گالری پرسته: دستبند طلا کارتیه

دستبند طلا برای خانم‌ها

در بین انواع مختلفی که برای دست‌بند می‌توانیم در نظر بگیریم، جنس طلا را می‌توان جزو اولین دسته‌ها به کار برد. دستبندهای طلا از دو نوع مختلف النگویی و زنجیری تشکیل شده اند. هر دوی اینها از جنس طلا ساخته شده اند. اما در شکل و فرم، کمی با هم تفاوت دارند.

 

النگو طلا پرستهخرید دستبند طلا مدل النگو

شکل دایره ای و متقارن و غیر قابل انعطاف، ویژگی اصلی آن است. برخلاف تصور ما از دستبندهای رایج، انعطاف کمتری دارد و مانند النگو روی مچ قرار می‌گیرد. نگین‌های مختلف روی آن کار شده و چون منعطف نیست، باید به شیوه النگو طلا، آن را پوشید. معمولاً قفل ندارند و قابل تنظیم نیستند. اما طرح‌های متفاوتی دارند که نظر هر کسی را جلب می‌کند. به این مدل، دستبند مچ دستی هم می‌گویند. این مدل‌ها معمولاً گشادتر در نظر گرفته می‌شوند که بتوان به راحتی دور مچ قرار بگیرند.

 

خرید دستبند طلا مدل زنجیری

دستبند زنجیری پرسته


دستبند زنجیری
برخلاف مدل النگویی، قفل دارند و روی هر مچی قابل تنظیم هستند. به راحتی می‌توان آن را با سایر اکسسوری‌ها و جواهرات استفاده کرد. برخلاف مدل النگویی، ساده و راحت است و به لباس گیر نمی‌کند.  نیاز به مراقبت ویژه ندارد، و  به راحتی روی مچ تنظیم می‌شود. مدل‌های مختلفی دارد.

دستبندهای زنجیری، تنوع بیشتری دارند. و به دلیل این که حالتی شبیه به گردن‌بند دارند، می توانند آویزهای خلاقانه هم داشته باشند. این آویزها می توانند از جنس طلا باشند. یا این که از مروارید، سنگ های قیمتی و حتی چشم نظر برای نگین استفاده شده باشد. دست سازنده برای طرح های خلاقانه بازتر است.

 

انواع دیگر دستبند

دستبندهایی هم وجود دارند که برای هر دو جنس طراحی شده اند. برای این که بتوان برای آقایان هم دستبند خرید، نیاز داریم که جنس های دیگری هم داشته باشیم. در زیر دو جنس پرکاربرد در دستبند آقایان را می خوانیم.

 

دستبند طلا چرم پرسته
دستبند طلا سرو مهر

دستبند طلا چرم

اگر از چرم برای ساخت دستبند استفاده شده باشد، حالت خاص بودن را با خود دارد. دستبند چرم، به دلیل این که دست طراح در اجرای مدل‌ها بازتر است، معمولاً قطر بیشتری نسبت به مدل طلا دارند. خرید دستبند چرمی که نگین طلا دارد، برای دیگران ساده تر است. نگینی که روی این دستبندها کار می‌شود، تفاوت را ایجاد می‌کند.

 

دستبند طلا بافت

دستبند طلا بافت پرسته
دستبند طلا بافت پرسته

استفاده از بافت، ساده ترین نوع در بین دستبندها است. و معمولاً دستبند بافت برای نوجوان‌ها و آقا پسرها استفاده می‌شود. دست کردن آنها ساده است، نیاز به مراقبت ویژه ندارد. و نگینی که روی این دستبند کار می‌شود، می‌تواند طلا باشد. معمولاً قطر زیادی ندارند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.