سبد خرید شما
قیمت روز طلا: 3,395,000 تومان

ما به شما گارانتی همیشگی، امکان عودت 3 روزه و تعویض 7 روزه را هدیه می دهیم

02126602243

مراقبت‌های‌بعد از انجام پیرسینگ

پیرسینگ، به عنوان یک روش تزئینی قدیمی و محبوب، در طی سال‌ها جایگاه خود را در فرهنگ‌های مختلف به دست آورده است. از گوش‌ها و بینی تا لبهای دهان و نواحی دیگری از بدن، انواع مختلف پیرسینگ‌ها در جوامع مختلف دیده می‌شود. اما پس از انجام پیرسینگ، مراقبت‌های بعدی بسیار مهم و ضروری هستند تا عفونت، التهاب و مشکلات دیگری را از بین ببریم.

مراقبت بعد از پیرسینگ

برای ۲۴ ساعت اول فقط از کمپرس یخ ( کیسه یخ یا ژل یخ با یک لایه دستمال کاغذی تمیز دور آن) استفاده کنید و به ارامی روی محل پیرسینگ یا اطراف آن به مدت ۱ تا ۲ ساعت قرار دهید.

برای مراقبت بعد از پیرسینگ، باید روزانه یک یا نهایتا دو بار پیرسینگ و محل پیرسینگ را شست و شو دهید.
ابتدا به خوبی دستان خود را بشویید بعد با مقدار کمی صابون آنتی باکتریال یا شامپو بچه کمی کف درست کنید و به خوبی محل پیرسینگ‌ را بشویید، با آب ولرم کف‌ را آب کشیده و بعد از هر بار شستشو با دستمال کاغذی تمیز به خوبی خشک و تمیز کنید بصورتی که ترشحات اطراف محل پیرسینگ شده نچسبیده باشد.

شستشو با محلول سدیم کلراید یا سالین (از داروخانه تهیه کنید) بعد از شستشوی محل پیرسینگ با صابون، کمک زیادی به بهبودی سریع‌تر آن میکند.
بعد از گذشت ۱ ماه ، می‌توانید روند شست و شوی روزانه را به هفته ای چند بار کاهش دهید ولی شستشو را تا پایان بهبودی کامل انجام دهید.

به هیچ وجه از الکل یا بتادین و … برای تمیز کردن محل پیرسینگ‌ استفاده نکنید مگر در صورتی که به آب دسترسی نداشتید. این گونه مواد باعث می‌شود محل زخم تغییر رنگ داده و دیرتر بهبود پیدا کند.

دیگر نکات مهم

  1. دست‌ها و نوک انگشتان، همیشه میزان زیادی باکتری و میکروب بر روی خود حمل میکنند، پس به هیچ وجه به پیرسینگ یا گوشواره‌ی خود دست نزنید بجز هنگام شست و شو.
  2. از کشیدگی، ضربه خوردن، تعویض یا در آوردن پیرسینگ های غضروفی تا قبل از زمان بهبوددی کامل، جداً خوداری فرمایید.
  3. لباس و رخت خواب خود را در بازه‌ی زمانی مراقبت از پیرسینگ، مرتباً تمیز نگه دارید.
  4. برای تعویض اولیه حتما از ما یا یک پیرسر مطمئن و تمیز کمک بگیرین.
  5. زمان تقریبی بهبودی کامل پیرسینگ حدود ۳ الی ۵ ماه است.
  6. در صورت بروز هر گونه مشکل با پیرسر خود تماس بگیرید.

اینستاگرام: @memolbodymod