قیمت روز طلا: 1,442,000 تومان

ما به شما گارانتی همیشگی، امکان عودت 7 روزه و تعویض 90 روزه و ارسال رایگان را هدیه می‌دهیم

02126606749

راهنمای خرید اینترنتی انگشتر طلا ؛ چگونه سایز درست انگشتر را انتخاب کنیم؟

0

خرید آنلاین انگشتر طلا

خرید آنلاین انگشتر طلا به ترفندهایی نیاز دارد که ما می‌خواهیم در این مطلب دو قسمتی به طور کامل برایتان شرح دهیم. شما برای خرید اینترنتی طلا باید اول از همه از اصالت فروشگاهی که از آن خرید می‌کنید مطمئن باشید. بدون شک گالری پرسته جایی است که شما می‌توانید با اعتماد صد در صدی از آن خرید اینترنتی کنید. البته شعبه‌های مختلف فروشگاه‌های گالری پرسته نیز در شهرهای مختلف کشور وجود دارند. در صورت نیاز می‌توانید پیش از خرید، به این فروشگاه‌ها مراجعه کنید و از نزدیک محصولات موردنظرتان را مورد بررسی قرار دهید.

اما برای خرید اینترنتی انگشتر طلا از شما می‌خواهیم اصول و قواعدی که در زیر اشاره کرده‌ایم را مدنظر داشته باشید.

خرید اینترنتی انگشتر طلا

انگشتر طلا چیست؟

انگشتر نمادین‌ترین طلا و جواهر است که پوشیدن آن در هر کدام از انگشت‌های دست می‌تواند مفهوم خاصی داشته باشد.

انگشتر طلا در شکل‌ها، طرح‌ها، رنگ‌ها، جنس‌ها و با سنگ‌های مختلف ساخته و تولید می‌شوند. این حلقه‌های طلایی می‌توانند کاملا نمادین و نشان دهنده وضعیت تاهل فرد باشند.

یا حتی طرح و شکل انگشتری که یک نفر در دست دارد تا حدی نمایش‌دهنده باورها، علاقه‌مندی‌ها و سبک زندگی اوست. به طور مثال، یک خانم یا آقا که نگاه هنری دارد احتمالا انگشتری با طرحی خاص که از متریال‌های غیررایج تهیه شده برای زینت دست خود استفاده می‌کند.

اما در مقابل خانمی که طلا و جواهرات لوکس دوست دارد، سراغ الماس و سنگ‌های گرانبها می‌رود تا بتواند ثروت و توان مالی خود را به بقیه نمایش دهد.

انگشتر طلا از دیرباز ارزش و جایگاه خاصی در میان مردم داشته است. در دوران باستان هم از انگشتر به عنوان مُهر یا نمایش قدرت استفاده می‌شده.

خرید از گالری پرسته: انگشتر پینکی

راهنمای تعیین سایز انگشتر طلا

خرید آنلاین انگشتر طلا

تعیین سایز انگشتر طلا با کمک طلا فروش‌ها

برای خرید آنلاین انگشتر طلا شما باید اندازه انگشت خود و سایز مناسب انگشتر برای آن را بدانید. راحت‌ترین و دقیق‌ترین روش برای تعیین سایز انگشتر مراجعه به مغازه طلا و جواهرفروشی است. طلا فروش‌ها از قالب استیل حلقه برای اندازه‌گیری سایز انگشتر استفاده می‌کنند. برای این منظور، انگشتری که هم‌اکنون اندازه انگشت شماست را روی این قالب می‌گذارند و از روی اعداد مندرج، سایز انگشتر را مشخص می‌کنند.

یا ممکن است از اندازه‌گیر‌های فلزی حلقه استفاده کنند. این وسیله در واقع حلقه‌ بزرگی است که حلقه‌های کوچکی در سایزهای مختلف به ترتیب افزیشی را در خود دارد.

جالب است بدانید این حلقه‌ها مدل باریک و پهن دارند تا بتوان به طور دقیق اندازه حلقه را تعیین کرد زیرا پهنای حلقه بر اندازه آن تاثیر می‌گذارد. به همین دلیل، برای تعیین سایز انگشتر بهتر است اندازه و پهنایی را انتخاب کنید که با آن راحت‌تر هستید.

خرید از گالری پرسته: انگشتر بدون نگین زنانه

تعیین سایز انگشتر طلا در خانه

گفتیم که برای خرید آنلاین انگشتر طلا باید اندازه درست آن را بدانید. اگر نمی‌خواهید از خانه بیرون بروید، روش‌هایی هست که خودتان اندازه‌گیری سایز انگشتر را انجام دهید. برای این منظور کافیست یک نمودار سایز انگشتر طلا که قابل چاپ است را از اینترنت پیدا کنید. پرینت بگیرید و از روی دایره‌های آن سایز انگشتر را مشخص کنید.

حالا ممکن است بگویید من که پرینتر ندارم چه باید بکنم؟ خب شما می‌توانید به صورت چشمی اندازه حلقه را با دایره هم‌سایز روی نمایشگر کامپیوتر مطابقت دهید اما این اندازه گیری ۱۰۰ درصد دقیق و درست نیست.

از همه این روش‌ها آسان‌تر این است که انگشتر را درون یک قالب صابون فشار دهید تا جای آن بماند و سپس سایز انگشتر را از روی قطر دایره اندازه‌گیری کنید. اندازه‌ای که به دست آورده‌اید را از روی نمودارهایی که در اینترنت موجود است می‌توانید تبدیل کنید تا سایز دقیق انگشتر مشخص شود. به طور مثال اگر اندازه انگشت شما ۶۰ میلی‌متر است، باید انگشتر سایز ۹ خریداری کنید.

بیشتر بخوانید: تعیین سایز انگشتر طلا زنانه و مردانه، راهنمای تصویری

عوامل تاثیرگذار در تعیین سایز انگشتر طلا چیست؟

قبل از خرید آنلاین انگشتر طلا باید بدانید که عوامل بسیار زیادی در تعیین سایز انگشتر طلا تاثیرگذار هستند. این عوامل که می‌تواند از شب به روز و از فصلی به فصل دیگر تغییر کند عبارت‌اند از:

 • دما: انگشتان در هوای سرد قطر کمتر و در هوای گرم قطر بیشتری دارند
 • رطوبت: باعث تورم انگشتان می‌شود
 • رژیم غذایی: نمک و دیگر مواد غذایی می‌توانند منجر به حبس مایعات بدن و تورم شوند
 • کاهش یا افزایش وزن
 • ورزش
 • بارداری
 • زمان روز: انگشتان صبح‌ها قطر کمتر و شب‌ها قطر بیشتری دارند. پیشنهاد ما این است که سایز انگشت خود را در اواسط روز و در دمای اتاق اندازه بگیرید.
خرید از گالری پرسته: انگشتر کارتیه طلا

انگشتر در انگشت‌های مختلف چه مفهومی دارد؟

خرید آنلاین انگشتر طلا

در کنار راهنمای خرید آنلاین انگشتر طلا ، در زیر به مفاهیم انگشتر در انگشت‌های مختلف می‌پردازیم که در طول تاریخ میان اقوام مختلف رواج داشته است. برخی از این باورها افسانه‌ای است و استناد علمی ندارد. اما دانستنشان خالی از لطف نیست.

در افسانه‌های باستان، همه انگشت‌های دست به نام یکی از خدایان رومی نامگذاری شده‌اند فقط انگشت شست است که هیچ نامی ندارد.

 

 • انگشت شست: اولین انگشت دست نماد اراده‌ی بالا و آینده‌نگری فرد است. گفته می‌شود اگر مردها انگشتر را به شست دست راست بیندازند یعنی می‌خواهند قدرت نمایی کنند. این در حالیست که اگر انگشتر در شست دست چپ انداخته شود به معنای مدعی بودن است. به طور کلی هم می‌گویند فردی که انگشتر به شست دست چپ می‌اندازد، اعتماد به نفس بالایی دارد.
 • انگشت اشاره (ژوپیتر): ژوپیتر بزرگ‌ترین خدای رم باستان است. به همین خاطر، وقتی فردی انگشتر را در انگشت اشاره می‌اندازد یعنی دارای صفاتی همچون رهبری و جاه‌طلبی است و اعتماد به نفس بالایی دارد. این افراد اغلب روابط اجتماعی بسیار خوبی دارند و در زمینه تعامل با اطرافیان موفق ظاهر می‌شوند.
 • انگشت میانی (زحل): انگشت وسط که نماد سیاره زحل است در واقع تعادل کلی شخصیت فرد را نشان می‌دهد. افرادی که انگشتر را به انگشت سوم دست خود می‌اندازند یعنی کاملا پیرو قانون هستند و در جدال بین نیک و بد، طرف حق را می‌گیرند. از نظر عدالت روی این افراد می‌توان حساب ویژه‌ای باز کرد.
 • انگشت حلقه (آپولو): آپولو نماینده خلاقیت در هنر، فرهنگ بالا و عشق و زیبایی است. پوشیدن انگشتر در این انگشت نشانه متاهل بودن و متعهد بودن فرد است. حلقه انداختن در دست راست می‌تواند نشان‌دهنده رمانتیک بودن شخصیت فرد و علاقه‌اش به ازدواج باشد.
 • انگشت کوچک (عطارد): پوشیدن انگشتر در این انگشت به معنی قدرت بیان بسیار خوب، روابط اجتماعی عالی و داشتن دوستان زیاد است. افرادی که در این انگشت حلقه می‌اندازند یعنی علاقه زیادی به یافتن دوستان جدید دارند و معاشران و هم‌صحبتان بسیار خوبی هستند.

بیشتر بخوانید: چطور سایز انگشتر طلا را اندازه بگیریم و انگشترهای قبلی را کوچک یا بزرگ کنیم؟

سوالات رایج در مورد خرید آنلاین انگشتر طلا

 1. چطور می‌توانم سایز درست انگشترم را پیدا کنم؟
  نخ باریکی را دور انگشت موردنظرتان بپیچید و محل اتصال دو سر نخ را علامت بزنید. آن را روی سطح صاف قرار دهید و با خط‌کش یا متر اندازه بگیرید. میلی‌متر به دست آمده را روی نمودار سایز انگشتر نگاه کنید تا متوجه شوید انگشتر چه سایزی دارد. این نمودار را می‌توانید در اینترنت پیدا کنید.
 2. آیا انگشتر در شست مفهوم خاصی دارد؟
  انگشتر در شست نماد اراده و آینده‌نگری فرد است. گفته می‌شود اگر مردها انگشتر را به شست دست راست بیندازند یعنی می‌خواهند قدرت نمایی کنند.
 3. کسانی که انگشتر را در انگشت اشاره می‌پوشند چه شخصیتی دارند؟
  وقتی فردی انگشتر را در انگشت اشاره می‌اندازد یعنی دارای صفاتی همچون رهبری و جاه‌طلبی است و اعتماد به نفس بالایی دارد. این افراد اغلب روابط اجتماعی بسیار خوبی دارند.
 4. آیا درست است انگشتر طلا که تخفیف خورده را خریداری کرد؟
  هنگام خرید طلایی که روی قیمت آن تخفیف بزرگی خورده است باید دقت بیشتری به خرج دهید و مطمئن شوید که ادعاهای فروشند در مورد ارزش و خلوص و عیار طلا صحت دارد یا خیر. قبل از خرید طلای ارزان حتما از سلامت، کیفیت و ارزش واقعی آن مطمئن شوید. طلای ۱۸ عیار بهترین فرم طلا به لحاظ پایداری و خلوص است.

در قسمت دوم این راهنمای خرید در مورد مدل‌های مختلف انگشتر و پایه‌های نگین انگشتر برایتان توضیح داده‌ایم؛ تا با تکیه بر این اطلاعات بتوانید انتخاب مناسبی داشته باشید.

 

منبع: jewelryinfoplace و analuisa

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.