قیمت روز طلا: 0 تومان

ما به شما گارانتی همیشگی، امکان عودت 7 روزه و تعویض 90 روزه و ارسال رایگان را هدیه می‌دهیم

02126606749

تعیین سایز دستبند و النگو؛ چطور مچ دست‌مان را اندازه‌گیری کنیم؟

0

تعیین سایز دستبند را می‌توانید با اندازه‌گیری دقیق مچ دست پیدا کنید. اندازه گرفتن مچ دست به زیورآلاتی که قرار است استفاده کنید هم بستگی دارد. به طور مثال، اندازه‌ای که برای ساعت مچی در نظر می‌گیرید با اندازه‌ای که برای دستبند طلا لازم دارید فرق دارد.

برای به دست آوردن اندازه درست بهتر است از یک متر پارچه‌ای، روبان یا حتی تکه‌ای نخ ضخیم یا کاموا کمک بگیرید. برای اینکه بدانید دقیقا چه کاری باید انجام دهید از شما دعوت می‌کنیم تا انتهای این مطلب با بلاگ گالری پرسته همراه باشید.

اهمیت اندازه‌گیری صحیح مچ دست

اندازه‌گیری صحیح مچ دست برای تعیین سایز دستبند و تعیین سایز النگو بسیار اهمیت دارد. به این خاطر که شما از زیورآلات برای افزایش جذابیت استایل خود استفاده می‌کند. بنابراین مهم است که اکسسوری درست با اندازه‌ی صحیح انتخاب و خریداری کنید. اگر دستبند یا النگو در دست تنگ باشد، علاوه بر اینکه خودتان را اذیت می‌کند، جلوه‌ی زشتی هم به استایلتان می‌بخشد. یا اگر بیش از حد نرمال گشاد باشد هم همین اثر منفی را خواهد داشت. بعلاوه‌ی اینکه احتمال گم شدن آن هم زیاد است.

بنابراین پیش از خرید دستبند طلا به صورت آنلاین یا از مغازه‌های فیزیکی طلافروشی، بهتر است مچ دست خود را اندازه‌گیری کنید. این باعث می‌شود در زمان خرید با خیال راحت سایز النگوی مناسب خود را سفارش دهید.

تعیین سایز دستبند و النگو

شباهت و تفاوت اندازه‌گیری دست برای النگو و دستبند

النگوها شکل ثابتی دارند و در دست کردن آنها چندان آسان نیست. در گذشته از جوراب‌های نازک یا صابون برای در دست کردن النگو استفاده می‌شد. اما این روش خیلی سخت و بعضا دردناک است. به همین خاطر، برای اینکه بتوانید اندازه درست و دقیق مچ دست خود را برای استفاده از النگو اندازه گیری کنید تا النگو تنگ نباشد و وارد مچ دست شود، باید اندازه انگشتانتان را هم داشته باشید. برای این منظور باید نوک انگشت شصت و انگشت کوچک را روی هم در کف دست جمع کنید. دست را در همین حالت نگه دارید و با دست دیگر، روبان را دور پهن‌ترین قسمت دست خود حلقه کنید و با خودکار یا ماژیک علامت بزنید. در زمان اندازه‌گیری مراقب باشید که دستتان جمع یا باز نشود زیرا در این حالت اندازه‌گیری شما درست و دقیق نخواهد بود.

در آخر، نخی که بر روی آن علامت زده‌اید را از دور دست خود باز و به کمک خط کش طول دقیق آنرا اندازه گیری کنید. با توجه به جدول زیر، می‌توانید شماره النگوی خود را تعیین کنید:

تعیین سایز دستبند و النگو و اندازه النگوها

علاوه بر روشی که در بالا توضیح دادیم و و جدول بالا، می‌توانید برای تعیین سایز النگوهای قدیمی که کاملا دایره‌ای هستند و شکل ثابتی دارند به روش زیر عمل کنید.

  1. یکی از النگوهایی که در خانه دارید و سایزش اندازه دستتان است را بردارید.
  2. آن را روی خط کش بگذارید و اندازه‌ی قطر بخش داخلی النگو را اندازه بگیرید.
  3. عدد به دست آمده را در جدول زیر پیدا کنید تا سایز درست النگوی خود را پیدا کنید.
تعیین سایز دستبند و النگوهای قدیمی

تمام موارد بالا برای تعیین سایز النگو بود اما شما برای تعیین اندازه‌ی دستبند فقط کافی‌است اندازه دور مچ خود را با نخ یا متر بگیرید و آن را بعلاوه‌ی ۱.۳ سانتی‌متر کنید.

نحوه و روش‌های اندازه‌گیری مچ دست

وقتی با روش‌های پایین دور مچ خود را اندازه‌ می‎‌گیرید و سایز دستبند خود را مشخص می‌کنید، می‌توانید با خیال راحت و بدون نگرانی از سایز درست دستبند، مدل‌های دلخواه خود را به صورت آنلاین خریداری کنید.

۱- برای تعیین سایز استاندارد دستبند طلا باید دور مچ خود را با متر اندازه‌گیری کنید

تعیین سایز دستبند اندازه گیری مچ دست

اولین راه تعیین سایز دستبند اندازه‌گیری دور مچ است. دستبند طلا در اندازه استاندارد باید کاملا روی مچ دست شما بنشیند و خیلی بالا و پایین نشود. این مساله در مورد ساعت مچی هم مصداق دارد. به همین خاطر باید همان قسمت از مچ دست را اندازه بگیرید که قرار است ساعت یا دستبند را ببندید. هنگام اندازه‌گیری هیچ فاصله‌ اضافه‌ای در نظر نگیرید و دقیقا سایز دور مچ را روی یک برگه یادداشت کنید. البته باید توجه داشته باشید که اصولا پهن‌ترین قسمت مچ دست یا قسمت پایین استخوان مچ که در کنار کف دست قرار دارد را برای سایز دستبند اندازه‌گیری می‌کنند.

۲- پهنای مچ دست خود را با یک النگوی باز اندازه‌گیری کنید

تعیین سایز دستبند با فلز

با کمک یک النگو یا دستبند النگویی که باز است (دایره کامل نیست)، یا حتی با یک تکه فلز باریک هم می‌توانید پهنا و عرض مچ دست خود را به طور دقیق اندازه‌گیری کنید. بهتر است پهن‌ترین بخش مچ دست را برای این منظور انتخاب کنید که همان استخوان برآمده‌ی مچ دست است. وقتی که النگو را به دست می‌کنید، باید از یک طرف النگو تا طرف دیگر را اندازه بزنید تا سایز درست مچ دست شما به دست بیاید.

۳- برای اندازه‌گیری سایز النگو، پهنای مجموع انگشتان خود را اندازه بگیرید

تعیین سایز دستبند با متر یا روبان

برای تعیین سایز النگو باید کف دست خود را رو به بالا یا روبه‌روی صورتتان نگه دارید. انگشت شست را داخل دست بیاورید و به گونه‌ای آن را نگه دارید که روی نوک انگشت کوچک قرار بگیرد. این حالت دستتان را دقیقا به همین حالتی جمع می‌کند که قرار است النگو به دست کنید. دست را در همین حالت نگه دارید و با دست دیگر اندازه پهن‌ترین قسمتی که انگشت‌ها در هم جمع شده‌اند را اندازه بگیرید. در زمان اندازه‌گیری مراقب باشید که دستتان جمع یا باز نشود زیرا در این حالت اندازه‌گیری شما درست و دقیق نخواهد بود.

۴- یک نخ صخیم را دور مچ خود بپیچید و اندازه آن را یادداشت کنید

تعیین سایز دستبند با نخ

چهارمین راه تعیین سایز دستبند استفاده از یک نخ ضخیم است. نخ یا کاموا به بلندی ۳۰ سانتی‌متر بردارید، آن را صاف روی یک سطح مسطح قرار دهید. سپس، مچ دست خود را روی نخ بگذارید به طوری که مچ دست رو به بالا باشد. دو طرف نخ / کاموا را روی مچ دست خود قرار دهید به طوری که روی همدیگر بیفتند. اگر اندازه دور مچ دست خود را برای النگوهای حلقه‌باز اندازه می‌گیرید، باید نخ را روی مچ دست خود قرار دهید به طوری که یک طرف نخ از روی استخوان مچ دست شروع شود و یک دور کامل دور مچ بپیچد. محلی که دور مچ قرار می‌گیرید را نگه دارید و با متر اندازه‌گیری کنید.

اگر برای تعیین سایز النگو این اندازه‌گیری را انجام می‌دهید، باید انگشتان خود را در کف دست جمع کنید، نخ را دور پهن‌ترین قسمت بپیچید و سپس اندازه‌ای که نخ یک دور کامل پیچیده را بگیرید تا سایز النگو مشخص شود. ساده‌ترین روش اندازه‌گیری هم استفاده از مترهای پارچه‌ای است. فقط کافیست متر را دور مچ بگیرید تا عدد درست به دست بیاید و این همه دردسر برای اندازه با نخ و بعد مشخص کردن اندازه‌ی نخ با متر یا خط‌کش وجود نخواهد داشت.

۵- جایی که دو سر نخ روی هم می‌افتد را با ماژیک یا خودکار علامت‌گذاری کنید

تعیین سایز دستبند با ماژیک

وقتی نخ را درست و محکم دور مچ پیچیده‌اید، محلی که دو سر آن به هم می‌رسند را اگر با ماژیک علامت‌گذاری کنید، مطمئن شوید که اندازه‌گیری شما درست است. زیرا وقتی با دست محل اتصال را نگه‌ می‌دارید ممکن است دستتان جابه جا شود و مجبور شوید دوباره اندازه‌گیری را تکرار کنید. اگر از متر پارچه‌ای برای این منظور استفاده کنید بهتر است زیرا تغییر حالت دست شما باعث به هم خوردن حالت نخ نمی‌شود و مطمئن خواهید بود که اندازه‌گیری به روش صحیح انجام شده.

۶- از خط‌کش برای اندازه‌گیری دور مچ استفاده کنید

تعیین سایز دستبند با خط کش

یکی دیگر از راه‌های تعیین سایز دستبند استفاده از خط‌کش است. در این حالت باید نخ یا کاموا، یا حتی یک تکه کاغذ باریک را دور مچ دست بپیچید، سپس محلی که به هم می‌رسند را با ماژیک علامت‌گذاری کنید. در آخر نخ یا کاغذ را روی سطح صاف بگذارید، از ابتدای نخ تا محل علامت‌گذاری شده را سانت بزنید. حتما مطمئن شوید که نخ را درست روی مچ گذاشته‌اید تا اندازه‌ی صحیح به دست بیاید.

۷- ۱.۳ سانتی‌متر به اندازه‌ی دور مچ اضافه کنید تا دستبند در دست خیلی تنگ نباشد

تعیین سایز دستبند با خط کش و نخ

اگر دستبندرا دقیقا به اندازه دور مچ بگیرید، در دست ثابت می‌مانند و تنگی آن شما را اذیت خواهد کرد. به همین خاطر توصیه می‌کنیم به عدد دقیق دور مچ ۱.۳ سانتی‌متر اضافه کنید تا سایز درست دستبند به دست بیاید.اگر می‌خواهید دستبند در دستتان آزاد باشد و حرکت زیادی داشته باشد می‌توانید ۱.۳ سانتی‌متر دیگر یعنی مجموعا ۲.۶ سانتی‌متر به اندازه دور مچ اضافه کنید. به طور مثال اگر پهنای مچ شما ۱۴ سانتی‌متر است، سایز دستبند طلا باید حداقل ۱۵ سانتی‌متر باشد.

کلام آخر

در این مطلب به طور جامع در مورد روش‌های تعیین سایز دستبند و تعیین سایز النگو توضیح دادیم. اگر قصد خرید دستبند یا النگوی طلای دست‌ساز دارید می‌توانید به فروشگاه آنلاین ما سر بزنید و انواع متنوع دستبندهای زنانه، مردانه و بچه‌گانه را ببنید و سفارش دهید.

برای آشنایی با روش‌های سفارش آنلاین طلا از گالری پرسته، می‌توانید به صفحه نحوه سفارش و پرداخت این وب‌سایت مراجعه کنید. اگر در مورد تعویض یا پس دادن طلای خریداری شده سوالی دارید، می‌توانید به صفحه تعویض و بازگشت کالا مراجعه کنید. اگر پاسخ سوال شما در آنجا نبود، از طریق صفحه تماس با ما از گروه پشتیبانی گالری پرسته کمک بگیرید.

منبع: wikiHow 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.