قیمت روز طلا: 1,442,000 تومان

ما به شما گارانتی همیشگی، امکان عودت 7 روزه و تعویض 90 روزه و ارسال رایگان را هدیه می‌دهیم

02126606749

راهنمای خرید انگشتر با توجه به شکل و اندازه انگشتان دست

0

باید بدانید که شکل و طراحی انگشتر روی انگشت‌های مختلف جلوه و نمای متفاوتی دارد. بنابراین هنگام خرید انگشتر یا حلقه ازدواج بهتر است آن را بر اساس شکل و اندازه انگشتان دست خود خریداری کنید؛ یعنی توجه داشته باشید که انگشتان دست شما کشیده، باریک، پهن یا تو پُر است.

شاید جالب باشد بدانید که انتخاب یک انگشتر مناسب برای دست‌های خود مانند این است که شما یک مایوی شنا متناسب با اندامتان خریداری کنید.

وقتی قصد خرید حلقه ازدواج را دارید حتما متوجه خواهید شد که هر انگشتری مناسب دست شما نیست و اصطلاحا به دستتان نمی‌آید. بنابراین از همین جا می‌توان حدس زد که رنگ پوست، فرم انگشتان، اندازه انگشت‌ها و حتی سایز دست تا چه اندازه در جلوه‌ی انگشتر موثر هستند.

برای اینکه هنگام انتخاب انگشتر مجبور نباشید از این مغازه به آن مغازه بروید و همه‌ی حلقه‌های موجود در فروشگاه‌ها را تست کنید تا متوجه شوید کدام یک مناسب دست شماست، بهتر است اطلاعاتی در این زمینه داشته باشید و با ترفندهای انتخاب صحیح انگشتر آشنا باشید.

گالری پرسته در زیر چندین موضوع حائز اهمیت را برایتان یادآوری کرده تا با توجه به آنها خریدی سریع و صحیح داشته باشید. برای این منظور تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

طول انگشت × پهنای انگشت + شکل حلقه (انگشتر) + طراحی = بهترین انتخاب

هنگامی که قصد خرید بهترین و متناسب‌ترین انگشتر طلا برای دست‌های خود را دارید، بهتر است فرمول بالا را همیشه مدنظر داشته باشید: حتما قبل از خرید بلندی و پهنای انگشتان دست خود را اندازه بگیرید و به خاطر بسپارید. سپس حواستان به سایز کلی دست‌هایتان باشد و سپس حتما به موارد زیر توجه داشته باشید:

 • شکل و اندازه سنگ اصلی انگشتر
 • پهنا و طراحی حلقه (انگشتر)

همچنین باید به اندازه و شکل ناخن‌های دست خود هم توجه داشته باشید: آیا ناخن‌های شما همیشه کوتاه هستند یا بلند؟ آیا مانیکور شده هستند یا طبیعی؟

ناخن‌های بلند باعث می‌شوند تا انگشتان دست کشیده‌تر و بلندتر دیده شوند و به همین خاطر است که این مساله در زمان خرید انگشتر اهمیت پیدا می‌کند.

البته گفتنی است که شکل دست و انگشت‌های دست تنها یک فاکتور از فاکتورهایی است که باید هنگام خرید حلقه به آن توجه داشته باشید. توجه به تیپ و استایل شخصی و سبک زندگی‌تان نیز در انتخاب انگشتر مناسب نقش مهمی دارد.

به همین خاطر گالری پرسته در زیر راهنمای انتخاب صحیح برایتان تهیه کره تا اگر حلقه‌ای دلتان را برد، مطمئن شوید که روی دست‌های شما هم جلوه زیبایی داشته باشد. پیش از ارائه هر توضیحی، پیشنهاد می‌کنیم حتی برای سرگرمی هم که شده انگشترهای مختلف را روی دست‌های خود تست کنید تا به صورت بصری از زیبا بودن فرم و شکل حلقه‌های مختلف مطمئن شود. این کار هزینه‌ای برای شما ندارد و فقط وقت کوتاهی از شما را می‌گیرد، اما مطمئن باشید ارزشش را خواهد داشت.

راهنمای خرید انگشتر با توجه به شکل و اندازه انگشتان دست

حلقه مناسب برای انگشت‌های باریک و بلند

انگشت‌های بلند

مزیت انگشت‌های بلند این است که مدل‌های مختلفی از انگشتر برای آن مناسب است. اما قبل از خرید حلقه برای این انگشت‌ها نکات زیر را مدنظر داشته باشید:

 • انگشترهایی که سنگ با تراش پرینسس و سنگ با تراش گرد دارند برای انگشتان بلند و باریک مناسب‌تر هستند.
 • پهن بودن حلقه‌ی انگشتر مکمل بلندی انگشتان دست است.
 • برای انگشتان بلند و کشیده می‌توان از حلقه‌های بزرگ و بولد استفاده کرد اما در صورتی که متناسب اندازه دست باشند.

انگشت‌های نازک و قلمی

 • هنگام انتخاب حلقه برای انگشت‌های نازک و قلمی لازم است گزینه‌ای را برگزینید که دست‌ها را پهن‌تر نشان دهند. بنابراین موارد زیر را در ذهن خود لحاظ کنید:
 • سنگ‌های کوچک کمک می‌کنند تا انگشتان دست کمی پهن‌تر به نظر برسند.
 • پهن بودن حلقه‌ی انگشتر نیز کمک می‌کند تا انگشتان دست پهن دیده شوند.
خرید از گالری پرسته: انگشتر نگین دار زنانه

انگشت‌های کوتاه

انگشتری که برای انگشت‌های کوتاه انتخاب می‌کنید باید کاری کند که انگشت بلند و کشیده به نظر برسد، بنابراین موارد زیر را رعایت کنید:

 • سنگ‌های گلابی‌شکل، سنگ با تراش مارکیز یا سنگ بیضی کمک می‌کند تا انگشتان دست کشیده و بلند دیده شوند.
 • سنگ زمرد مستطیلی کمک می‌کند تا انگشتان کوتاه، بلندتر به نظر برسند.
 • اگر حلقه‌ی انگشتر باریک و نازک باشد این خطای دید را ایجاد می‌کند که انگشتان دست باریک و کشیده است.

انگشتان پهن

ترفند خرید انگشتر مناسب برای انگشت‌های پهن این است که مدل انتخابی کنید که هنگام پوشیدن، گوشت و پوست اضافه‌ای را از دو طرف حلقه نمایان نکند. خوبی انگشت‌های پهن این است که می‌توانید انگشترهای درشت و جلوه‌گر استفاده کنید. هنگام انتخاب به موارد زیر حتما توجه داشته باشید:

 • سراغ انگشترهایی بروید که سنگ با تراش مارکیز، بیضی پهن، مستطیلی یا شکل زمردی دارند – سنگ‌های باریک کمک می‌کنند می‌کنند تا انگشت‌های پهن باریک دیده شوند.
 • انگشترهایی که چندین سنگ به صورت خوشه‌ای دارند یا سنگ‌های گرد بزرگ هم برای انگشت‌های پهن مناسب هستند.
 • سعی کنید انگشتری انتخاب کنید که حلقه‌ی ضخیم یا متوسط دارد.
 • شکل‌های زاویه‌دار و اشکال هندسی کمک می‌کنند تا پهنای انگشتان دست پنهان شود و انگشت کشیده به نظر برسد.
خرید از گالری پرسته: انگشتر بدون نگین زنانه

بند انگشت‌های بزرگ

اگر از چاقی یا بزرگ بودن بندهای انگشتان دست خود بیزار هستید، می‌توانید با انتخاب انگشتر مناسب آنها را از دید پنهان کنید. برای این منظور موارد زیر را مدنظر داشته باشید:

 • به دنبال خرید انگشترهایی باشید که حلقه‌ی پهن و سنگینی دارند – به این خاطر که پهنای حلقه نگاه‌ها را به خود جلب می‌کند و دیگر کسی به انگشت شما نگاه نخواهد کرد.

هنگام انتخاب حتما توجه داشته باشید که فقط اندازه و شکل انگشتان مهم نیست و باید به فرم و اندازه دست‌ها هم توجه کنید.

بند انگشت‌ کوتاه

 • برای دست‌های کوچک و ظریف بهتر است اندازه کلی انگشتر هم کوچک و ظریف باشد.
 • دایره‌های کوچک، پرینس کات و سنگ‌هایی که تراش بیضی یا قلبی شکل دارند برای انگشت‌هایی با بندهای کوتاه مناسب‌تر هستند.

دستان بزرگ

 • برای دست‌های بزرگ باید سراغ انگشترهای بزرگ بروید تا جلوه خوبی داشته باشد.
 • اما از انتخاب مدل‌هایی که زیاد از حد درشت و چاق و ضخیم هستند دوری کنید.

امید که این مطلب برایتان مفید بوده باشد.

منبع: jewelrywise

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.