قیمت روز طلا: 2,480,000 تومان

ما به شما گارانتی همیشگی، امکان عودت 7 روزه و تعویض 90 روزه و ارسال رایگان را هدیه می‌دهیم

02126606749

راهنمای انتخاب بهترین پایه برای انگشتر مروارید

0

اگر قصد خرید انگشتر مروارید را دارید، یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که باید مد نظر داشته باشید، پایه یا اصطلاحا رکاب آن است.

نحوه قرار گرفتن مروارید روی پایه روی ظاهر و نمای انگشتر تاثیر بسیار زیادی دارد. به همین خاطر، گالری پرسته د ادامه این مطلب ترفندهای کاربردی برای انتخاب بهترین پایه برای انگشتر مروارید را برایتان برشمرده است تا با آگاهی از آنها بهترین و مناسب‌ترین انتخاب را داشته باشید.

همراهمان باشید.

پایه مرسوم برای انگشتر مروارید
پایه مرسوم برای انگشتر مروارید

پایه مرسوم برای انگشتر مروارید

رایج‌ترین پایه برای این انگشترها نمونه‌ای است که ساختار بسیار ساده‌ای دارد. به این صورت که یک میله کوتاه از پایه انگشتر بیرون می‌آید و درون حفره کوچک مروارید جای می‌گیرد.

در اغلب موارد چسب مخصوصی درون حفره و زیر پایه ریخته می‌شود تا مروارید در جای خود ثابت شود.

مزیت این پایه (رکاب) در این است که جلوه بسیار زیبایی از انگشتر را نمایان می‌کند. البته این امر به بلندی میله‌ای که مروارید را در پایه ثابت کرده هم بستگی دارد.

این پایه ساده اما شیک برای هر نوع سلیقه‌ای مناسب است و شمار کسانی که این تیپ را بپسندند بسیار زیاد است. اما با همه این تفاسیر، این رکاب چندان امنیت ندارد. به این خاطر که ممکن است حفره‌ی مروارید به مرور زمان گشاد شود و باعث ترک برداشتن این سنگ قیمتی شود.

همچنین ممکن است حفره بزرگ‌شده و مروارید از روی پایه بیفتد و گم شود. البته اگر این سنگ گرانبها بدرستی چسب‌کاری شود، احتمال افتادن آن نیز بشدت کاهش می‌یابد.

بهترین گزینه: پایه چنگه‌ای (Prong Setting)
بهترین گزینه: پایه چنگه‌ای (Prong Setting)

بهترین گزینه: پایه چنگه‌ای (Prong Setting)

بهترین و عاقلانه‌ترین کار برای اطمینان از اینکه مروارید از روی انگشتر نمی‌افتد این است که این سنگ را روی پایه چنگه‌ای سوار کنید.

این پایه که برای الماس هم کاربرد فراوانی دارد، باعث می‌شود تا توجه بیننده به سنگ یا نگین معطوف شود نه پایه انگشترو همچنین، به خاطر چنگک‌هایی که اطراف مروارید را احاطه می‌دهند، کامل ایمن است و فرد می‌تواند مطمئن باشد که مروارید از پایه جدا نخواهد شد.

بدون شک حضور چند چنگه‌ی ظریف در اطراف نگین بسیار بهتر از چسب زدن یا سوراخ کردن مروارید برای نصب روی پایه هستند.

البته گفتنی است، امنیت هر نگینی روی هر انگشتری به روش نگهداری و محافظت آن هم بستگی دارد. برای انجام کارهایی که احتمال می‌دهید شاید مروارید به چیزی گیر کند، توصیه می‌کنیم حتما انگشتر خود را از دست در بیاورید.

بیشتر بخوانید: با انواع مختلف پایه انگشتر آشنا شوید؛ از پایه چنگه‌ای تا پایه تراز

محافظت از انگشتر مروارید

اگر انگشتری دارید که مروارید آن به وسیله حفره و چسب به پایه چسبیده است، توصیه می‌کنیم آن را نزد تعمیرکار جواهر ببرید و بخواهید که یک یا چند چنگک روی پایه و اطراف سنگ نصب کنند. به این ترتیب، هم از نگین مروارید محافظت کرده‌اید و هم هزینه اضافی برای خرید پایه جدید نداده‌اید.

انتخاب پایه چنگه‌ای مناسب و نگهداری از آن

پس از انتخاب مناسب‌ترین پایه چنگه‌ای باید این را بدانید که چنگک‌های آن ممکن است به مرور زمان بشکند یا از بین برود. یا شاید ممکن است شل شوند.

برای پیشگیری از مشکلات این‌چنینی، توصیه می‌کنیم حتما انگشتر خود را هر چند وقت یکبار به جواهرفروش نشان دهید و از سلامت چنگه‌های پایه مطمئن شوید.

همچنین به یاد داشته باشید که طلای زرد نرم‌تر از دیگر طلاهاست و زودتر از بقیه هم ساییده شده و از بین می‌رود. به این خاطر که طلای خالص بیشتری در خود دارد. طلاهای رنگی چون ترکیبی از دیگر فلزات را هم در خود دارند، دوام بیشتر و عمر طولانی‌تری دارند.

بیشتر بخوانید: هر آنچه باید در مورد اصول نگهداری و تمیز کردن زیورآلات مروارید بدانید

انواع مختلف انگشتر مروارید

انواع مختلف انگشتر مروارید
انواع مختلف انگشتر مروارید

انگشتر مروارید انواع مختلف دارد که در زیر آنها را برایتان معرفی کرده‌ایم:

مروارید کوکتل:

در این مدل، یک مروارید بزرگ در مرکز انگشتر طلا قرار دارد. البته در برخی موارد ممکن است چندین مروارید کوچک با نظم در کنار یکیدگر چیده شده باشند. انگشتر کوکتل برای مراسم رسمی بسیار مناسب است.

مروارید تک نگین:

از انگشتر کوکتل ساده‌تر است. به این صورت که روی رکاب طلا، پلاتین یا نقره یک انگشتر در مرکز می‌گذارند. این انگشتر برای مراسم رمانتیک و عاطفی مناسب است و اغلب زوج‌ها این مدل را برای حلقه نامزدی خود انتخاب می‌کنند.

مروارید چند نگین:

این مدل به این صورت است که چندین مروارید یا مروارید به همراه سنگ‌های قیمتی دیگر در کنار هم روی پایه چیده می‌شوند. در برخی مدل‌ها، سه تا چهار تا مروارید کار شده و در بعضی دیگر، یک مروارید و دیگر سنگ‌های ارزشمند استفاده شده است. از این تیپ انگشتر برای مراسم‌های گوناگونی می‌توان استفاده کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.