قیمت روز طلا: 3,385,000 تومان

ما به شما گارانتی همیشگی، امکان عودت 7 روزه و تعویض 90 روزه و ارسال رایگان را هدیه می‌دهیم

02126606749

دستبند طلا را به دست چپ ببندیم یا راست؟

0

دستبند در دست چپ یا راست باید بسته شود؟ در میان تمامی قوانین نوشته و نانوشتۀ استفاده از طلا و زیورآلات، ما می‌خواهیم به این موضوع بپردازیم که دستبند طلا را اصولاً باید به کدام دست بست؟ چپ یا راست؟ با بلاگ گالری پرسته همراه باشید.

دستبند طلا و جذابیت‌های آن

همۀ مردم دوست دارند تیپ و ظاهر زیبا و جذابی داشته باشند و برای این منظور هم از انواع مختلف وسایل زینتی و لباس و اکسسوری کمک می‌گیرند. یکی از جواهراتی که مثل یک برند برای شخصیت شما عمل می‌کند، دستبند است؛ بنابراین در پوشیدن آن باید دقت کنید تا ترکیبی شیک با سایر تیپ شما داشته باشد. مثلاً همیشه سعی کنید دستبند و ساعت خود را از زیر آستین بیرون بیاورید تا دیده شود. یا اگر ساعت لوکس و گران‌قیمتی دارید پیشنهاد می‌کنیم آن را در معرض خراش برداشتن با دستبند طلا قرار ندهید. یعنی هر دو را به یک دست نبندید. مثلاً اگر ساعت را به مچ دست چپ می‌بیندید، دستبند را حتماً در دست راست استفاده کنید.

همچنین باید بدانید که دستبند طلا در اندازۀ استاندارد باید کاملاً روی مچ دست شما بنشیند و خیلی بالا و پایین نشود. توجه داشته باشید که اصولاً پهن‌ترین قسمت مچ دست یا قسمت پایین استخوان مچ که در کنار کف دست قرار دارد را برای سایز دستبند اندازه‌گیری می‌کنند. این قسمت را با نخ یا متر اندازه بگیرید و عدد دقیق آن را یادداشت کنید. هنگام خرید دستبند، شما باید ۱.۳ سانتی‌متر به اندازۀ دور مچ اضافه کنید تا دستبند طلا در دست خیلی تنگ نباشد. اگر دوست دارید که دستبند طلا در دستتان آزاد باشد و حرکت زیادی داشته باشد بهتر است به جای ۱.۳ سانتی‌متر حدود ۲.۵ سانتی‌متر به عدد مچ دست خود اضافه کنید.

همچین توصیه می‌کنیم که زیورآلات خود را همیشه بر اساس فرم بدنتان انتخاب کنید. اگر دست‌های بزرگی دارید، حتماً دستبند طلای درشت خریداری کنید. چون دستبندهای ظریف روی دست‌های شما جلوۀ چندان زیبایی ندارند و اصلاً به چشم نمی‌آیند.

 

انداختن دستبند در دست راست و مزایای آن

دستبند طلا، الماس، چرم یا هر متریال ارزشمند دیگری که باشد، زینت‌بخش دست‌های زنان و مردان است. در زیبایی آن هیچ‌شکی وجود ندارد اما آیا می‌دانید که بنابر اعتقاد چینی‌های باستان نباید دستبند را به دست چپ خود ببندید؟

خرید از گالری پرسته: دستبند طلا کارتیه

 

مراقب نقطه‌ی حساس Shenmen باشید

در طب سنتی و در شاخۀ طب سوزنیِ چینی‌ها فرضیه‌ای وجود دارد که می‌گوید بعضی از اعضای بدن انسان دارای نقطۀ «شِنمِن» هستند. Shenmen را «دروازه بهشت» یا «دروازه آسمان» هم می‌نامند و در طب سوزنی از آن برای درمان تقریباً همه‌چیز از استرس و اضطراب گرفته تا افسردگی و بیماری‌های التهابی بهره می‌گیرند. یکی از نقاط شن‌من بدن در گوش‌ها قرار دارد و نقطه دیگر آن روی مچ دست چپ است.

در محل تلاقی کانال حرکتی مچ دست و تاندون‌ها، نقطه‌ای وجود دارد که در طب سنتی چینی به آن Shenmen می‌گویند. بر اساس این طب، اگر شما دستبند – هر چقدر هم که باریک و نازک باشد – را به دست چپ ببندید، باعث آسیب دیدن و رگ‌به‌رگ شدن رباط‌ها و تاندون‌های مچ دست می‌شود. در مواردی که این آسیب جدی شود، ممکن است به بیماری «سندرم کارپال تونل» منجر شود، که در نتیجۀ فشردگی عصب میانی در ناحیه تونل کارپال ایجاد می‌شود. به‌دنبال این عارضه، انگشتان دست دچار اختلالات حسی و حرکتی می‌شوند. به همین خاطر است که می‌گویند دستبند را در دست چپ استفاده نکنید.

یکی دیگر از دلایلی که گفته می‌شود نباید دستبند را به دست چپ بست، این است که می‌گویند مردان باید ساعت و دستبند را به دست چپ و زنان به دست راست ببندند. در گذشته‌ها، نیاکان ما این قانون را رعایت می‌کردند زیرا به تفاوت آناتومی بدن زنان و مردان معتقد بودند؛ بنابراین شما اگر زن و مونث هستید، مهم نیست که دستبند طلا، دستبند چرم یا دستبند مهره‌دار استفاده می‌کنید، فقط مهم این است که آن را به مچ دست چپ خود نبندید.

 

انداختن دستبند طلا در دست چپ و مزایای آن

دستبندهای شانس را باید حتماً به دست چپ ببندید. بنابر اعتقاد برخی از اقوام و ادیان، سمت چپ بدن انسان حکم گیرنده‌ را دارد. به همین خاطر معتقدند با بستن دستبند به مچ دست چپ می‌توان صدمات و بداقبالی‌ها را دفع کرد. مثلاً یهودی‌ها، دست‌بند قرمز کابالا را به عنوان طلسم برای دفع صدمات و بداقبالی‌ها را به دست خود می‌بندند. آنها در حالی که دعای کابالای دست‌بند را می‌خوانند، یک بند قرمز را ۷ بار دور دست گره می‌زنند.

استفاده از دستبند در مناسبت‌های مختلف

ست کردن دستبند طلا با لباس برای خوش‌تیپ‌ دیده شدن بسیار مهم است. شاید بسیاری از شما فکر کنید که دستبند قطعه‌ای کوچک در زیورآلات است که بودن و نبودنش فرق زیادی در ظاهر بیرونی شما ایجاد نمی‌کند. اما باید بگویم که اگر بلد باشید و بدانید که آن را با چه لباس‌هایی ست کنید، قطعاً تغییر محسوسی در تیپ‌تان رخ می‌دهد و شیک‌تر خواهید شد. دراین راستا ما اصول استفاده از دستبند در مناسبت‌های مختلف را برایتان نوشته‌ایم.

خرید از گالری پرسته: دستبند سکه ای زنانه

 

در نظر گرفتن موقعیت و فضا

مانند سایر زیورآلات اولین نکته هنگام پوشیدن دستبند در یک مراسم، فکر کردن به تناسب آن است. به این توجه کنید که آیا فضای مراسم رسمی یا خودمانی است؟ آیا مهمان‌های مراسم فامیل و دوستان صمیمی یا همکاران هستند؟ در واقع انتخاب استایل بیرون از خانه شما به نوع مهمانی و آدم‌های آن جمع که می‌خواهید در آن حضور پیدا کنید بسیار وابسته است.

اگر قرار ملاقاتی با دوستان صمیمی خود دارید یا به یک دورهمی کوچکی دعوت شدید، یک فرصت عالی است که برای اولین بار در استایل‌های جدید و جذابی ظاهر شوید. به عنوان مثال، النگو و گلوبندهای رنگی که در شکل و طرح‌های متفاوت و عجیب غریبی در بازار موجود هستند، گزینه‌های خوبی به‌شمار می‌روند. اما برای رفتن به قرار‌های کاری و موقعیت‌های بسیار رسمی، بهتر است از یک دستبند نازک و ساده ولی شیک استفاده کنید.

ست کردن دستبند با ساعت مچی

اگر دوست دارید دستبند مهره‌ای خود را با ساعت ست کنید، خب بدون شک گزینه‌ای جز این ندارید که آن را در کنار ساعت به دست ببندید. البته بعضی‌ها ساعت مچی را به دست راست و برخی به دست چپ می‌بندند، اما تعداد گروه اول کمتر است؛ زیرا طبق یک قانون نانوشتۀجهانی، ساعت باید به مچ دست چپ بسته شود.

همچنین در پاسخ به اینکه دستبند در دست چپ یا راست باید بسته شود، همین قدر بگوئیم که اگر نمی‌خواهید به طب سنتی چینی‌ها توجه کنید، می‌توانید دستبند را در مچ دست چپ و کنار ساعت استفاده کنید.

 

دستبند را در کدام دست ببندیم بهتر است؟

اگر احساس می‌کنید قرار دادن ساعت و دستبند در یک دست باعث می‌شود تا مچ دست خیلی شلوغ دیده شود، مشکلی نیست، می‌توانید دستبند را در دست دیگر خود ببندید. اگر ساعت در دست راست است، دستبند را به دست چپ و اگر ساعت در دست چپ است، دستبند را به دست راست ببندید. به همین راحتی می‌توانید تعادل هر دو دست را حفظ کرده و احساس شلوغی هم به شما دست ندهد. مخصوصاً اگر ساعت شما به رنگ دستبند طلا است، در کنار هم استفاده کردن آنها چندان جالب نخواهد شد.

دستبند در کنار ساعت لوکس

اگر ساعت لوکس و گران‌قیمتی دارید توصیه می‌کنیم هرگز آن را در معرض خراش برداشتن قرار ندهید. استفاده از دستبند طلا، دستبند مهره‌دار یا هر مدل دستبند در کنار ساعت‌های لاکچری چندان عاقلانه نیست. دستبند را می‌توانید در کنار ساعت‌های که بند چرمی دارند استفاده کنید، اما در ساعت‌های دیگر با بند و صفحه‌های فلزی، نه!

نمایش دادن دستبند طلا

اگر دوست دارید دستبند طلای شما دیده شود و بقیه متوجه وجود آن شوند، نباید آن را در کنار ساعت مچی استفاده کنید. مثلاً اگر ساعت را به مچ دست چپ می‌بیندید، دستبند را حتماً در دست راست استفاده کنید. پس فرقی نمی‌کند دستبند در کدام دست بسته شود؛ فقط کافی است به جلوۀ آن توجه کنید.

بالاخره دست چپ یا راست؟

توصیه ما این است که دستبند را به دست اصلی خود ببندید، یعنی همان دستی که همه کارهای خود را با آن انجام می‌دهید. اگر راست‌دست هستید، بهتر است دستبند طلا را هم در دست راست استفاده کنید. اگر چپ‌دست هستید، در دست چپ. اگر ساعت مچی خود را به دست اصلی می‌بیندید، استفاده از یک دستبند مهره‌دار در کنار آن می‌تواند بر زیبایی‌اش بیفزاید.

کلام آخر

همان‌طور که در بالا هم اشاره کردیم، اولویت داشتن دست راست یا چپ برای بستن دستبند به سلیقه شخصی شما و هدفتان از پوشیدن دستبند بستگی دارد. اگر می‌خواهید دستبندتان دیده شود و به چشم بیاید، باید آن را جدا از ساعت و به تنهایی استفاده کنید. اگر برایتان مهم نیست که مچ دست شلوغ دیده شود، ساعت و دستبند را در یک دست (فرقی نمی‌کند راست یا چپ) ببندید.

اگر قوانین و توصیه‌های طب‌های سنتی و طب‌سوزنی برایتان اهمیت دارد، نباید هرگز دستبند به دست چپ ببندید. درست برعکس، اگر به دنبال خوش‌شانسی هستید، دستبند را به دست چپ ببندید. دلیل هر دوی این ادعاهای متضاد را هم در بالا به طور کامل برایتان توضیح دادیم. اما در نهایت پیشنهاد ما این است که دستبند را به دست اصلی خود ببندید، یعنی همان دستی که همه کارهای خود را با آن انجام می‌دهید. اگر راست‌دست هستید، بهتر است دستبند طلا را هم در دست راست استفاده کنید؛ و برعکس.

برای خرید انواع مختلف دستبند طلا از گالری پرسته از دستبند زنجیری گرفته تا دستبند سنگی، دستبند چرم و دستبند بافت می‌توانید از لینک زیر کمک بگیرید.

 

برای اینکه با روش‌های سفارش آنلاین طلا و پرداخت هزینه آشنا شوید، می‌توانید به صفحه نحوه سفارش و پرداخت این وب‌سایت مراجعه کنید. اگر در مورد تعویض یا پس دادن طلای خریداری شده سوالی دارید، می‌توانید به صفحه تعویض و بازگشت کالا مراجعه کنید. اگر پاسخ سوال شما در آنجا نبود، از طریق صفحه تماس با ما از گروه پشتیبانی گالری پرسته کمک بگیرید.

منابع: wonder-models ، jewelslane و stylecheer

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.