قیمت روز طلا: 1,442,000 تومان

ما به شما گارانتی همیشگی، امکان عودت 7 روزه و تعویض 90 روزه و ارسال رایگان را هدیه می‌دهیم

02126606749

چگونه به صورت اینترنتی گردنبند طلا خریداری کنیم؟

1

خرید آنلاین گردنبند طلا

خرید آنلاین گردنبند طلا به رعایت برخی نکات و اصول نیاز دارد که ما در این مطلب می‌خواهیم این موارد را برایتان توضیح دهیم.

بهتر است اول از همه تعیین کنید که دوست دارید گردنبند بلند باشد یا کوتاه؟ روی سینه قرار بگیرد یا دور گردن؟ چند لایه باشد، سنگی، مهره‌ای، زنجیری یا مرواریدی باشد؟ یعنی در واقع، اول باید مدل و اندازه را انتخاب کنید سپس بر اساس فرم صورت، رنگ پوست، رنگ مو، سبک زندگی و تیپ خود متناسب‌ترین رنگ و طرح گردنبند طلا را بخرید.

برای اینکه بهتر با این اصول آشنا شوید از شما دعوت می‌کنیم تا انتهای این مطلب با گالری پرسته همراه باشید.

 

تعیین سایز گردنبند طلا بر اساس قد

خرید اینترنتی گردنبند طلا

اولین قدم برای خرید آنلاین گردنبند طلا ، تعیین سایز آن است. تعیین اندازه گردنبند بر اساس طول زنجیر آن مشخص می‌شود. از آنجا که گردنبند چندین سایز استاندارد مختلف دارد شما باید اندازه‌گیری شخصی خود را هم داشته باشید تا بتوانید اندازه مناسب خودتان را پیدا کنید.

قد آدم‌ها در جلوه‌ی گردنبند تاثیر زیادی دارد. هر فردی باید متناسب با قد خود، اندازه گردنبند را تعیین کند. گردنبندهای بلند برای افراد کوتاه‌قد اصلا مناسب نیست. همچنین، گردنبندهای کوتاه در گردن افرادی که قد بلند دارند اصلا دیده نمی‌شود و در نتیجه جلوه‌ای هم نخواهد داشت.

 • برای قد زیر ۱۶۰ سانتی‌متر بهتر است گردنبند طلا با سایز ۴۰ تا ۵۰ سانتی‌متری انتخاب کنید.
 • برای قد بالای ۱۶۰ سانتی‌متری، هر سایز گردنبندی مناسب است و می‌توانند از انواع مختلف گردنبند استفاده کنند.
 • افراد بلند قامت که قدشان بیشتر از ۱۷۰ سانتی‌متر است حتما باید سراغ گردنبندهایی با اندازه‌های بلند بروند.
خرید از گالری پرسته: گردنبند ظریف زنانه

تعیین سایز گردنبند طلا بر اساس اندازه دور گردن

خرید آنلاین گردنبند طلا

برای خرید آنلاین گردنبند طلا باید اندازه دور گردن خود را بدانید. برای گرفتن اندازه‌ی گردن، یک  متر نواری، یا اگر متر ندارید روبان یا پارچه باریک را دور گردن خود بپیچید. حواستان باشد متر به گردن چسبیده باشد تا اندازه دور گردن به طور دقیق و صحیح به دست بیاید. از روی متر، اندازه دور گردن را مشخص کنید. اگر با روبان یا نوار پارچه‌ای دور گردن خود را اندازه گرفته‌اید، آن نقطه‌ای که دو سر نوار روی هم افتاده را با دست نگه دارید، نوار پارچه‌ای را روی یک سطح صاف بگذارید و با خط‌کش یا متر فلزی اندازه‌ی آن را ببینید.

به عددی که به دست می‌آید باید ۵ تا ۱۰ سانتی‌متر اضافه کنید. به این صورت سایز متوسط گردنبند مناسب شما به دست می‌آید.

 • برای گردن با اندازه‌های بین ۳۳ تا ۳۷ سانتی‌متری بهترین اندازه گردنبند حدود ۴۶ سانتی‌متر است.
 • برای گردن با اندازه‌های بین ۳۸ تا ۴۲ سانتی‌متری بهترین اندازه گردنبند حدود ۵۱ سانتی‌متر است.
 • برای گردن با اندازه‌های بین ۴۳ تا ۴۷ سانتی‌متری بهترین اندازه گردنبند حدود ۶۰ سانتی‌متر است.
خرید از گالری پرسته: گردنبند زنجیری طلا

تعیین سایز گردنبند طلا بر اساس فرم صورت

خرید آنلاین گردنبند طلا

اندازه گردنبند می‌تواند صورتتان را کشیده‌تر، پهن‌تر، باریک‌تر یا کوتاه‌تر از فرم اصلی‌اش نشان دهد. به همین خاطر، می‌توانید با انتخاب اندازه درست گردنبند، صورت خود را زیباتر و خوش‌فرم‌تر نشان دهید. چگونه؟ به روشی که در زیر توضیح داده‌ایم:

 • گردنبند چوکر اندازه‌ای بین ۲۵ تا ۴۰ سانتی‌متر دارد. این گردنبند برای افرادی که صورت قلبی شکل و چانه‌های تیز و دراز دارند بسیار مناسب است. به این خاطر که می‌تواند تیزی پایین صورت این افراد را تا حدی مخفی کند. این ترفند همچنین برای افرادی که صورت مربعی یا صورت کشیده‌ی مستطیلی دارند هم بسیار کاربرد دارد.
 • افرادی که صورتشان دایره‌ای و گرد است باید از انتخاب و خرید گردنبند طلا کوتاه خودداری کنند. به این خاطر که گردنبند کوتاه باعث گردتر دیده شدن صورت خواهد شد. گردنبندهای بلند با اندازه‌ای بین۶۶ تا ۹۱ سانتی‌متر برای کسانی که صورت‌های پهن و گرد دارند بسیار مناسب‌تر است.
 • آنهایی که صورتشان بیضی شکل است می‌توانند از هر فرم و اندازه‌ی گردنبندی که دوست دارند استفاده کنند.

بیشتر بخوانید: ۷ سوال مهم که پیش از خرید گردنبند باید از خود بپرسید

تعیین سایز گردنبند طلا بر اساس فرم بدن

همان‌طور که لباس‌های مختلف، باعث متفاوت دیده شدن اندام آدم می‌شوند، سایز گردنبند هم در دیده شدن اندام‌های مختلف بدن نقش موثری دارد. مثلا اگر اگر اندام باریکی دارید، بهتر است سراغ یک گردنبند کوتاه و نازک بروید. یا اگر چاق هستید، گردنبندهای بلند و ضخیم انتخاب کنید.

 • برای نمایش هر چه بیشتر نیم‌تنه‌ی بالایی بدن، معمولا گردنبند با سایز ۵۰ تا ۵۵ سانتی‌متری مناسب است.
 • برای کسانی که سینه‌های برجسته ندارند اما بالاتنه‌ی خوش‌فرمی دارند، توصیه می‌کنیم گردنبند با اندازه ۵۵ سانتی‌متری ظریف انتخاب کنند.

بیشتر بخوانید: راهنمای تصویری تعیین سایز گردنبند

سایزهای استاندارد گردنبند طلا زنانه، مردانه و بچه‌گانه

برای خرید اینترنتی گردنبند طلا شاید بهتر باشد با اندازه‌های استاندارد گردنبند برای زن‌ها، مردها و بچه‌ها آشنا باشید:

گردنبند طلا Mermaid (پری دریایی) بیضی

سایز استاندارد گردنبند طلا زنانه

 • گردنبند چوکر حدود ۴۰ سانتی‌متر است.
 • گردنبند پرنسس بین ۴۳ تا ۴۸ سانتی‌متر است. این مدل روی یقه لباس قرار می‌گیرد.
 • گردنبند Matinee (نمایشی) حدود ۲۰۵۰ سانتی‌متر است که اغلب تا زیر یقه لباس ادامه دارد.
 • زنجیرهایی به طول ۵۵ سانتی‌متر تا روی سینه‌ها ادامه دارند.
 • اگر هم می‌خواهید گردنبند تا زیر سینه‌ها و نزدیکی ناف ادامه داشته باشد، باید اندازه ۶۰ سانتی‌متری انتخاب کنید.
خرید از گالری پرسته: گردنبند چرم زنانه

 

سایز استاندارد گردنبند طلا مردانه

 • مردها با گردن کوتاه  گردنبند با سایز ۴۵ سانتی‌متر انتخاب کنند. این اندازه اغلب تا پایین گردن ادامه دارد.
 • رایج‌ترین و محبوب‌ترین سایز گردنبند مردانه۵۰ سانتی‌متراست که تا پایین یقه لباس بلندی دارد.
 • گردنبند ۵۵ سانتی‌متری برای کسانی مناسب است که می‌خواهند گردنبند آنها تا پایین یقه‌شان بلندی داشته باشد.

تقریبا بیشتر گردنبندهایی که برای کودکان ساخته می‌شوند بین ۳۵ تا ۴۰ سانتی‌متر اندازه دارند. کودکان اصولا قدهای کوتاه‌تر و گردن‌های باریک‌تر دارند.

آگاهی از اندازه گردنبند این مزیت را دارد که می‌توانید به درست‌ترین روش چندین اندازه گردنبند را به طور همزمان استفاده کنید. یعنی با تکیه بر این دانش با اصول آویختن گردنبند به صورت چند لایه آشنا می‌شوید.

بیشتر بخوانید: ترفندهای خانگی تمیز کردن گردنبند طلا

جنس و نوع گردنبند طلا

قبل از خرید اینترنتی گردنبند طلا باید تعیین کنید که آیا قرار است این زیور دائم دور گردنتان باشد یا می‌خواهید فقط در مراسم خاصی از آن استفاده کنید.

اگر قرار است از گردنبند خود همیشه و در همه جا استفاده کنید، پس بسیار مهم است نمونه‌ای را انتخاب کنید که عمر طولانی‌تری داشته باشند. مدلی که دائم در گردن پیچ نخورد. به طور مثال، زنجیرهای فیگارو، طنابی، قلابی، زنجیرهای ملوانی و زنجیرهایی با بافت گندمی‌شکل یا جعبه‌ای از بهترین گزینه‌ها برای خرید بشمار می‌روند. به این خاطر که به راحتی کج و خمیده و در خود پیچیده نمی‌شوند.

همچنین توجه داشته باشید که اگر قصد دارید گردنبند را هر روز و در همه جا به گردن داشته باشید، حتما به سراغ زنجیری که کاملا از طلا تهیه شده بروید. توجه داشته باشید که طلاهای آبکاری شده دوام و درخشندگی همیشگی ندارد و به مرور زمان روکش طلا از بین می‌رود و رنگ فلز زیرین نمایان می‌شود.

پیشنهاد ما زنجیرهایی است که بافت گندمی یا بافت باکسی دارند. زیرا دوام و استحکام زیادی دارند و می‌توان انواع آویز طلا از آنها آویخت.

هنگام خرید گردنبند طلا مطمئن شوید که زنجیر آن به لباس شما گیر نمی‌کند. برای این منظور هنگام خرید، آن را روی لباس خود بکشید و مطمئن شوید که بافت زنجیر به گردنبند گیر نمی‌کند.

خرید از گالری پرسته: گردنبند کارتیه زنانه

 

سوالات رایج در مورد خرید آنلاین گردنبند طلا

 1. زنجیر ونیزی گردنبند چه شکلی است؟
  زنجیر ونیزی که زنجیر باکسی هم نامیده می‌شود، از یک ردیف دانه‌های مربعی کوچک ساخته می‌شود که در یکدیگر قفل می‌شوند و شکلی شبیه جعبه می‌سازند. نمونه‌های باریک و ظریف زنجیرهای ونیزی بسیار مرسوم و رایج هستند و اغلب به همراه آویز مورد استفاده قرار می‌گیرند. این زنجیرها بسیار نرم و زیبا هستند. این گردنبند، مقاومت و استحکام بسیار بالایی دارد.
 2. آیا گردنبند طلا را می‌توان با خمیردندان تمیز کرد؟
  خیر، هرگز برای تمیز کردن گردنبند طلا از خمیر دندان یا جوش شیرین استفاده نکنید زیرا موجب ساییدگی زنجیر می‌شود و روی آن خراش ایجاد می‌کند. در نتیجه، گردنبند درخشندگی خود را از دست می‌دهد و کهنه به نظر می‌رسد.
 3. گردنبند مروارید را با چه نوع طلا یا جواهری می‌توان ست کرد؟
  جواهراتی که الماس دارند یشترین تناسب را با مروارید دارند. هر دو سنگ رنگی روشن دارند و در کنار هم می‌توانند ترکیب شیک و مینیمالی بسازند. در اغلب مواقع هم طلای زرد با گردنبند مروارید سفید یا شیری ترکیب خوشایندی می‌سازد.
 4. من صورت گرد دارم، چه گردنبندی برایم مناسب‌تر است؟
  افرادی که صورتشان دایره‌ای و گرد است باید از انتخاب و خرید گردنبند طلا کوتاه خودداری کنند. به این خاطر که گردنبند کوتاه باعث گردتر دیده شدن صورت خواهد شد. گردنبندهای بلند با اندازه‌ای بین۶۶ تا ۹۱ سانتی‌متر برای کسانی که صورت‌های پهن و گرد دارند بسیار مناسب‌تر است.
1 نظر
 1. تانیا می گوید

  من قدم ۱۶۰ه باید گردنبند چه سایزی بخرم؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.