قیمت روز طلا: 3,345,000 تومان

ما به شما گارانتی همیشگی، امکان عودت 7 روزه و تعویض 90 روزه و ارسال رایگان را هدیه می‌دهیم

02126606749

هر‌آنچه باید درباره سنگ ماه تولد شهریور و خواص آن بدانید

0

سنگ ماه تولد شهریور با رنگ آبی بسیار جذابی که دارد نماد حقیقت، عقل، تفکر و شجاعت است و در زمان باستان آن را «گوهر خردمندان» می‌نامیدند. برای آشنایی با این سنگ، خواص درمانی و ویژگی‌های آن تا انتهای مطلب با بلاگ گالری پرسته همراه باشید.

سنگ ماه تولد شهریور چیست؟

در طبیعت سنگ‌های گران‌بهای متعددی وجود دارد که براساس صور فلکی تفکیک شده‌اند و هر کدام در یک ماه و بعضاً ماه‌های مختلف قرار گرفته‌اند. یکی از آنها یاقوت کبود است که آن را به ماه شهریور نسبت می‌دهند. ارتباط هر سنگ با متولدین هر ماه موضوعی است که کارشناسان این امر بر آن تأکید بسیاری دارند. بنابراین اگر به دنبال این هستید تا خواص بی‌نظیر سنگ‌ها بر زندگی شما تأثیر مثبت بگذارد، از سنگ ماه تولد خود استفاده کنید.

گفتیم که سنگ متولد شهریور ( ۲۳ اوت تا ۲۲ سپتامبر) سنگ یاقوت کبود (سفایر) است؛ گوهری‌ به‌ رنگ‌ آبی‌ روشن‌ تا تیره که نماد عقل و منطق است. در اسطوره‌های فارسی آمده است که مادر طبیعت روی یاقوت کبود بزرگی استراحت می‌کند و آسمان بازتاب دهنده این کریستال آبی رنگ است.

در کتب قدیمی مسلمانان و کتب قدیمی هندی درباره یاقوت کبود بسیار نوشته شده است. در ایران باستان از خواص یاقوت کبود سفایر Sapphire به عنوان پزشکی همه‌منظوره یاد شده است. سفایر از زمان‌های قدیم سنگ عفت، تقدیس و توبه شناخته می‌شود. زیبایی و استحکام این سنگ باعث شده به‌عنوان طلسم در میان پادشاهان بسیار محبوب باشد. به طوری که یک تاریخدان قرون وسطا گفته که شاهان این سنگ را به همراه داشتند تا آنان را از صدمات فیزیکی و حسادت درباریان محفوظ نگه دارد. در افسانه‌ها آمده اگر یک مار سمی به همراه سفایر در ظرفی باشد، آن مار خواهد مرد؛ چرا که این سنگ، محافظی در برابر سم ایجاد می‌کند.

امروزه تایلند از مشهورترین‌ مراکز مهم‌ تراش‌ سنگ‌ یاقوت‌ است و در حال‌ حاضر یکی‌ از کشورهای‌ عمده‌ی صادرکننده‌ در این‌ زمینه‌ محسوب‌ می‌‌شود. علاوه بر این، از قدیم‌ معادن‌ یاقوت‌ کبود کشمیر در دنیا مشهور بوده‌ است. چون سافایرهای استخراجی‌ از این‌ منطقه‌ دارای رنگ‌ و جلای‌ زیبا هستند و مرغوبیت‌ بالایی دارند.

مشخصات یاقوت کبود چیست؟

سنگ ماه تولد شهریور یعنی سفایر Sapphire دومین سنگ سخت بعد از الماس است که در طبیعت یافت می‌شود. درجه سختی یاقوت کبود ۹ است و ساختار کریستالی سه گوش دارد. به طوری که فقط الماس توان بریدن یاقوت کبود را دارد. سنگ یاقوت، در واقع کریستال اکسید آلومینیوم است که با گونه‌های مختلفی از مواد معدنی، رنگ‌های متفاوتی ایجاد می‌کند.

سفایر به‌ رنگ‌‌های‌ قرمز، قرمز روشن، صورتی، زرد و سبز نیز در طبیعت وجود دارد. همه آنها ساختار شیمیایی‌ یكسان‌ دارند و برخی عناصر رنگی موجود در این سنگ‌ها باعث‌ ایجاد تنوع‌ رنگی یاقوت شده است. به طوری که یاقوت‌ كبود و یاقوت‌ قرمز سختی‌ یكسان‌ دارند. اما بهترین رنگ یاقوت، آبی کشمیری است که در هندوستان استخراج می‌شود. رنگ آبی آن به دلیل وجود تیتانیوم و آهن است.

خرید از گالری پرسته: گردنبند سنگی زنانه

 

معادن بزرگ یاقوت کبود در واقع بازمانده رگه‌های آتشفشانی و دگرگون شده از گرانیت و مرمر هستند که در بستر رودها و دامنه کوه‌ها دچار هوازدگی شده‌اند. مقادیر زیادی از این سنگ در برمه، تایلند، استرالیا، آمریکای شمالی، برزیل، کشمیر و آفریقا یافت می‌شود.

بزرگترین کریستال طبیعی یاقوت کبود جهان در سریلانکا به وزن ۴۲ کیلوگرم کشف شد که از آن نگینی به وزن ۱۷ کیلوگرم تراشیده شد. البته بزرگترین یاقوت کبود تراشیده جهان میلینیوم نام دارد که وزن آن ۹۰ هزار قیراط یا هجده کیلوگرم است. این سنگ قیمتی که این روزها لقب بزرگ‌ترین یاقوت کبود را نیز در دست دارد به شکل مجسمه‌های قدیمی تراشیده شده و قیمت تخمینی این جواهر ۱۸۰ میلیون دلار تعیین شده است. البته شرط خرید آن این است که باید در مکانی قرار بگیرد که مردم بتوانند از آن بازدید کنند. این سنگ تا به حال تنها دو بار در معرض دید قرار گرفته و میلیون‌ها نفر در همین دو بار از آن بازدید کرده‌اند.

خواص درمانی سنگ ماه تولد شهریور چیست؟

سنگ ماه تولد شهریور سمبل فرزانگی و دانایی است. به آن سنگ وفاداری، واقعیت و سنگ‌ خردمندان نیز گفته می‌شود. متولدین ماه شهریور می‌توانند برای درمان دردهای عصبی، دردهای روماتیسمی، سردردهای شدید، نقرس، دردهای مفصلی، قولنج، سوزش معده و دردهای شدید از یاقوت کبود استفاده کنند. همچنین جهت از بین بردن ناراحتی‌های مزمن گوش، فک و سینوس‌های پیشانی نیز کاربرد دارد.

سفایر که بهترین سنگ برای زنان متولد شهریور است، چشم‌ها را تقویت می‌کند. تومورها، زخم‌ها و خون‌ریزی‌ها را می‌توان با انرژی یاقوت کبود کاهش داد. همچنین برای آرام کردن عصبانیت، از بین بردن بی‌خوابی، سرگیجه و تعریق بیش از حد هم می‌توان از این گوهر استفاده کرد.

سنگ یاقوت کبود که مخصوص زن و مرد شهریوری است، تردید و دودلی را کاهش می‌دهد. به حامل خود بصیرت و روشنایی می‌دهد و شهریوری ها را در برابر خشم و ناملایمات زندگی حمایت می‌کند. همچنین از ریزش مو جلوگیری می‌کند و سیستم عصبی را بهبود می‌بخشد.

خرید از گالری پرسته: زنجیرطلا

 

این سنگ برای مدیتیشن بسیار خوب است و بیداری نیروهای درونی، حس ششم و قدرت پیش‌بینی را در فرد پدید می‌آورد. سنگ متولد شهریور برای درمان بیماری‌های اعصاب و مشکلات پوستی مؤثر است. سفایر عملکرد غده تیروئید را تنظیم می‌کند. همچنین در زمان قدیم در شرق برای مقابله با طاعون استفاده می‌شد.

متولدین شهریور چه ویژگی‌ها و مشخصاتی دارند؟

متولدین ماه شهریور افرادی وظیفه‌شناس، تحلیل‌گر، صادق و راستگو، خیرخواه، جذاب، نیک سیرت و دارای حس ششم قوی هستند. متولدین این ماه به‌طورکلی افرادی خوش‌شانس، خوش‌برخورد، پایبند به قول و افرادی موفق به‌شمار می‌روند.

شهریوری‌ها برای رسیدن به اهداف و خواسته‌های خود با احتیاط کامل، سنجیده، عقلانی و تدریجی عمل می‌کنند. آن‌ها خواهان مشاهده حد کمال در طرف مقابلشان هستند. در کنار آن‌ها، صبر و شکیبایی را یاد خواهید گرفت و به همان شکل باید با آن‌ها رفتار کنید. از آنجایی که آن‌ها از به هم ریختگی، بی‌نظمی و شلوغی بیزارند باید همیشه محل زندگی‌شان را تمیز و مرتب نگه دارید.

آتش عشق مرد شهریور بسیار کم شعله، اما جاودانه و پرحرارت است؛ مجموعه‌ای از کمال، هوش و ثبات قدم در متولد این ماه جمع شده است. توجه داشته باشید که برانگیختن احساسات مرد شهریوری کار دشواری است. او می‌تواند سال‌های سال بدون اینکه قلبش برای کسی بتپد زندگی کند. مرد شهریور شوخ طبع و دل پاک است، اما زبان تندی هم دارد.

خرید از گالری پرسته: گردنبند طلا

 

زن شهریوری بسیار احساساتی، بی‌ریا، خوش قلب، خواستار عشق حقیقی و وفادار به همسر و خانواده است. اما در مناسبات خود با او سعی کنید از جروبحث پرهیز کنید. زنان متولد این ماه به خوبی از خود مراقب می‌کنند و به هیچ عنوان اهل افراط و تفریط نیستند.

متولدین دهه اول ماه شهریور

افرادی که در دهه اول شهریور متولد شده‌اند، اغلب سخت‌گیر، جدی، موفق در مدیریت و سرپرستی، فعال در اجتماع، جدی‌تر از بقیه در برخوردها و تا حدی محتاط هستند. این افراد اغلب خواهان آرامش، علاقه‌مند به هنر، تک شغله، و عموماً متخصص در امور خریدوفروش و تجارت هستند. برخی از متولدین دهه‌ی اول این ماه دارای نیروی فوق طبیعی، تله‌پاتی و قدرت هیبنوتیزم هستند و استعداد پیش‌بینی و پیشگویی نیز دارند. آنها در بیشتر مواقع راه‌حل‌های خوبی برای مسائل پیچیده ارائه می‌کنند و عموماً حدس و گمانه‌زنی‌هایشان درست از آب در می‌آید. آنها از نظر عاطفی خیلی موفق نیستند، زیرا در تصمیم‌گیری‌هایشان احساس نقشی ندارد.

خرید از گالری پرسته: گوشواره طلا

متولدین دهه دوم ماه شهریور

متولدین دهه دوم این ماه تند، قاطع، سخت‌گیر، پرحرف، با حافظه قوی، منطقی، با هوش و آشنا به مسائل فنی هستند و اغلب افرادی منظم و مشاوردهنده‌های خوبی در خانواده به حساب می‌آیند.

متولدین دهه سوم ماه شهریور

متولدین دهه سوم این ماه اغلب زودرنج، دارای عکس‌العمل سریع، نسبت به آینده کم اعتماد و به همین دلیل بی‌علاقه به معاشرت هستند و اغلب نوعی احساس نگرانی درونی و ناشناخته دارند که تا پایان عمر آنها را ترک نمی‌کند. این افراد عموماً فعال و پرکار و مشکل‌پسند هستند. در زندگی خانوادگی منفی‌گرا و در اموراجتماعی محتاطند.

کلام آخر

در این مطلب متوجه شدید که بهترین سنگ برای مردان متولد شهریور و بهترین سنگ برای زنان متولد شهریور، یاقوت کبود است. یعنی اگر زن یا مرد شهریوری هستید سعی کنید از زیورآلاتی استفاده کنید که مزین به نگین سفایر است. این سنگ برای شما حکم دارویی برای تمام دردها را دارد و باعث آرامش و تسکین اعصابتان می‌شود. در این راستا یک خبر خوب برای شما داریم و آن این است که گالری پرسته محصولاتی با سنگ یاقوت کبود طراحی و عرضه می‌کند. شما می‌توانید انواع مختلفی از گردنبند، گوشواره، انگشتر و حتی پیرسنگ با نگین سفایر را از فروشگاه آنلاین مجموعه خریداری کنید.

 

برای اینکه با روش‌های سفارش آنلاین طلا و پرداخت هزینه آشنا شوید، می‌توانید به صفحه نحوه سفارش و پرداخت این وب‌سایت مراجعه کنید. اگر در مورد تعویض یا پس دادن طلای خریداری شده سوالی دارید، می‌توانید به صفحه تعویض و بازگشت کالا مراجعه کنید. اگر پاسخ سوال شما در آنجا نبود، از طریق صفحه تماس با ما از گروه پشتیبانی گالری پرسته کمک بگیرید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.