قیمت روز طلا: 2,890,000 تومان

ما به شما گارانتی همیشگی، امکان عودت 7 روزه و تعویض 90 روزه و ارسال رایگان را هدیه می‌دهیم

02126606749

راهنمای خرید حلقه ازدواج سه نگین

0

حلقه ازدواج یا نامزدی با سه نگین یک طرح کلاسیک و سنتی است که از قدیم محبوبیت داشته و همچنان نیز طرفداران زیادی دارد. در حال حاضر، شاهدخت ساسکس، یعنی مگان مارکل یکی از این انگشترها را به دست دارد و شاید همین باعث شده تا در یکی دو سال اخیر حلقه‌ی سه نگین از محبوبیت بیشتری برخوردار شوند.

این انگشتر نشانه‌ی چیست؟ چه شکل و تراشی از الماس برای انگشتر سه نگین مناسب‌تر است؟ برای یافتن پاسخ این سوالات ادامه این مطلب گالری پرسته را از دست ندهید.

انگشتر سه نگین به چه معناست و به چه حلقه‌ای گفته می‌شود؟

همان‌طور که از نام این طرح از حلقه‌ی ازدواج مشخص است، این انگشتر دارای یک سنگ مرکزی است که با دو سنگ جواهر کوچک‌تر از خودش احاطه شده است. تاریخچه استفاده از این نوع حلقه به قرن ۱۷ میلادی باز می‌گردد و مفاهیم عمیقی دارد.

به باور بعضی افراد، حلقه سه نگین نشان عشقی است که شامل «دیروز، امروز و فردا» است.

برخی دیگر نیز اعتقاد دارند انگشتر ازدواج با سه نگین نماد سه چیز است: «دوستی، عشق و وفاداری». یا تعدادی دیگر آن را نشانه‌ی «مادر، پدر و فرزند» می‌دانند.

در اعصار گوناگون، مفاهیم و تفاسیر مختلفی برای این طراحی مطرح شده است. به طور مثال، در گذشته آن را «سه‌گانه مقدس» می‌نامیدند.

در اغلب طراحی‌ها، سنگ مرکزی اغلب یک جواهر رنگی است اما ممکن است از الماس سفید نیز برای افزایش جلوه این نوع انگشتر استفاده شود.

کدام یک از این انگشترها درخشش و جلوه بیشتری دارند: الماس سولیتر یا حلقه با سه نگین؟

اندازه و درجه کیفیت الماس، اندازه سطح زیرین و مسطح جواهری که بالای آن را به صورت چند وجهی تراشیده باشند و ضخامت لبه‌های سنگ تراشیده شده ، تقارن و چیدمان سنگ‌ها همگی در زیبایی، درخشش و جلوه جواهرات موثر هستند.

جواهرات تراش‌دار و چند وجهی همانند آینه رفتار می‌کنند. اندازه و طرز قرار گیری آنها می‌تواند روی انعکاس نور و بیشتر و کمتر شدن درخشش این جواهرات تاثیر زیادی داشته باشد.

همان طور که اشاره کردیم، با اینکه کیفیت و شفافیت و تراش الماس در زیبایی آن بسیار اهمیت دارد اما به طور کلی باید گفت حلقه‌ای که سه نگین دارد بسیار بیشتر از انگشتر الماس سولیتر درخشش خواهد داشت. الماس را همه برای برق‌های فوق‌العاده زیبایش خریداری می‌کنند، بنابراین در مقایسه این دو مدل انگشتر باید بدانید که سه نگین بهتر از سولیتر است.

البته برای تشخیص بهتر می‌توانید هر دو انگشتر را زیر منابع نوری مختلف بگیرید تا خودتان به وضوح تفاوت درخشش و براق بودن آنها را تشخیص دهید.

کدام تراش الماس برای انگشتر سه نگین مناسب‌تر است؟

از آنجا که تراش گرد الماس از همه مرسوم‌تر و محبوب‌تر است چندان جای تعجب ندارد که این بیشتر حلقه‌های سه نگین را با این مدل الماس ببینید. البته از دیگر تراش‌های رایج سنگ الماس در انگشترهای ازدواج سه نگین باید به بیضی، مربعی یا پرنس کات مثلثی و کوشن کات اشاره کرد.

حلقه ازدواج با یک سنگ بزرگ در مرکز و دو زمرد کوچک‌تر در اطرافش یکی از جذاب‌ترین و فریبنده‌ترین مدل‌های حلقه‌ی ازدواج سه نگینی است. تقارن و تضاد رنگی این سنگ‌ها در کنار هم سبب زیباتر دیده شدنشان می‌شود.

اما به طور کلی، شما می‌توانید اشکال و طرح‌های مختلف را با هم ترکیب کنید. به طور مثال، تراش تریلانت الماس را می‌توانید در کنار الماس‌های ماکیز یا پرنس کات کار کنید.

در انگشترهای سه نگین، برای سنگ‌های کناری «الماس» بهترین گزینه است

تمامی حلقه‌های سه نگین این طوری هستند که یک سنگ در مرکز قرار دارد و دو سنگ جواهر دیگر آن را احاطه کرده‌اند. برای ایجاد یک طراحی هارمونیک، طراحان جواهر و تولیدکننده‌های طلا و جواهر اغلب سعی می‌کنند الماس‌های کناری سنگ مرکزی را از رنگ‌ها و درجه‌های نزدیک به سنگ مرکزی استفاده کنند. رنگ الماس به ۵ دسته کلی تقسیم می‌شود:

بی‌رنگ‌ (D–F): نادرترین نوع الماس و متعاقبا گران‌قیمت‌ترین جواهر

تقریبا بی‌رنگ (G–J): رنگ این الماس‌ها چندان قابل تشخیص نیست مگر توسط کارشناسان خبره و حرفه‌ای.

کم‌رنگ (K–M): رنگ این نوع الماس هم همچنان با چشم غیر مسلح قابل تشخیص نیست.

خیلی روشن (N–R): در سنگ‌های بزرگ‌تر می‌توان رنگ آنها را تشخیص داد.

روشن (S–Z): این گروه الماس‌هایی هستند که رنگ آنها در هر اندازه و شرایطی دیده می‌شود. این الماس‌ها تقریبا زرد روشن یا قهوه‌ای روشن هستند. اما به اندازه کافی پررنگ نیستند که فانتزی و جذاب به نظر برسند.

با استفاده از تفکیک رنگی بالا می‌توانید هنگام خرید انگشتر سه نگین، انتخاب صحیح‌تری داشته باشید. رنگ‌های الماس‌ها بهتر است شبیه هم باشد اما لزومی ندارد که دقیقا یکی باشند.

در حلقه‌های سه نگین می‌توان از سنگ‌های رنگی برای گزینه‌های جانبی استفاده کرد

آنچه باعث زیباتر دیده شدن حلقه سه نگینه می‌شود، استفاده از رنگ است. شما می‌توانید از زیبایی و فریبندگی روبی یا یاقوت کبود برای جلوه بخشیدنِ هر چه بیشتر به حلقه خود استفاده کنید. برای قرینه‌سازی می‌توانید الماس را در مرکز و سنگ‌های رنگی را در دو طرف سفارش دهید. یا برعکس، سنگ رنگی در مرکز و الماس‌های بی‌رنگ در کنار آن.

بهترین پایه برای حلقه سه نگین چیست؟

بدون شک، فرم و شکل پایه‌ی جواهر به سلیقه و علاقه خریدار بستگی دارد. اما عموما از پایه چنگکی و Bezel برای این امر استفاده می‌شود.

مدل چنگکی (Prong) اغلب یک فلز بسیار باریک است که ۴ تا ۶ چنگک برای محکم نگه داشتن سنگ جواهر دارد. اما Bezel یک نوار فلزی باریک است که در اطراف سنگ جواهر قرار داده می‌شود تا به صورت نگین‌دان از جواهر نگهداری کند.

هر چه فلز کمتری در پایه به کار رود، جواهر درخشش و زیبایی بیشتر خواهد داشت. اما از طرفی هم باعث می‌شود تا سنگ در معرض خطر بیشتری قرار داشته باشد. در نتیجه برای جلوه بیشتر سنگ باید از پایه پرانگ استفاده کنید اما برای حفاظت بیشتر و اطمینان از دوام و استحکام سنگ بهتر است سراغ بزل بروید.

منبع: gia

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.