قیمت روز طلا: 4,000,000 تومان

ما به شما گارانتی همیشگی، امکان عودت 7 روزه و تعویض 90 روزه و ارسال رایگان را هدیه می‌دهیم

02126606749

حلقه‌های نامزی در طول صد سال گذشته چه تغییراتی کرده‌اند؟

0

همان‌طور که مد لباس و پوشاک در طول تاریخ دستخوش تغییرات گسترده‌ای بوده‌اند، حلقه‌های نامزدی نیز هر دهه با تحولات جدیدی همراه بوده است.

البته در میان آنها برخی از طرح‌ها برای همیشه ماندگار شده‌اند و تاریخ انقضا ندارند زیرا همیشه با استقبال زیاد دوستداران طلا و جواهر مواجه شده‌اند.

از دهه ۱۹۲۰ سنگ‌های تراش‌خورده زمرد همیشه در فراز و فرود مد جواهرات بوده‌اند؛ یعنی یک روز خوش اقبال بوده‌اند اما بعد از مدتی هم از مد افتاده‌اند. اما همچنان مورد استفاده قرار می‌گیرند

الماس‌های Asscher – سنگ تراش‌خورده به شکل مربع –  نیز از همین دهه راه خود را به قلب دوستداران طلا و جواهر باز کردند. اما الماس‌های گرد همیشه پرفروش‌ترین و محبوب‌ترین سنگ برای حلقه‌های نامزدی بشمار می‌رفته‌اند و همچنان هم محبوب هستند.

با این مقدمه شاید برایتان جالب باشد بدانید طراحی حلقه‌ نامزدی در طول سال‌ها با چه تغییراتی مواجه بوده است و مد آن از چه طراحی‌هایی به شکل کنونی رسیده است.

با گالری پرسته همراه باشید.

در دهه ۱۹۲۰ میلادی، حلقه‌های نامزدی شامل الماس‌های گردی بودند که با سنگ‌های قیمتی دیگر احاطه شده‌اند

حلقه‌ نامزدی

حلقه‌های نامزدی با اشکال هندسی و خطوط تیز در دهه ۱۹۲۰ میلادی بسیار محبوب بودند. زمرد سبز و الماس آشر بیشتر از بقیه مد بودند و خریداران زیادی هم داشتند.

در دهه ۱۹۳۰ میلادی، حلقه‌های نامزدی شکلی شبیه نوار و ربان داشتند

حلقه‌ نامزدی

حلقه‌های نامزدی در دهه ۱۹۳۰ میلادی در واقع فرم تکمیل شده دوران آرت‌دکو بود. اغلب حلقه‌های آن زمان یک سنگ مرکزی داشتند که با نوارهای مملو از سنگ‌های ریز قیمتی به شکل نوار احاطه شده بودند.

در دهه ۱۹۴۰ میلادی، الماس‌های گرد و تراش‌خورده بیشترین محبوبیت را دارا بودند

سنگ‌های گرد به شکل گل رز در دهه ۴۰ میلادی یکی از پرفروش‌ترین طرح‌های حلقه نامزدی بوده است. در طول جنگ جهانی دوم به دلیل محدودیت دسترسی به پلاتین در کشور پهناوری همچون آمریکا، حلقه‌ها طلا اغلب به رنگ زرد یا رزگلد بودند.

در دهه ۱۹۵۰ میلادی اغلب زوج‌ها دوست داشتند حلقه نامزدی خود را با نگینی به شکل گلابی (اشک) انتخاب کنند

آدری هپبورن یکی از زیباترین زنان تاریخ سینما نیز حلقه نامزدی خود را با نگینی اشکی شکل انتخاب کرده بود. اغلب انگشتر در دهه ۵۰ میلادی یک نگین در وسط داشتند که با حلقه مملو از سنگ درخشان پوشیده شده بود.

الماس تراش خورده Asscher در دهه ۱۹۶۰ میلادی از بیشترین محبوبیت برخوردار بود

این روزها دوباره شاهد بازگشت مدهای دوران آرت‌دکو هستیم. اغلب جواهرات با سنگ‌های الماسی که به شکل Asscher تراش خورده‌اند و همچنین سنگ‌های زمرد در جواهرفروشی‌ها خودنمایی می‌کنند.

حلقه ازدواج جکی کندی  که جان اف کندی به وی اعطا کرده بود زمرد به همراه الماس بود و باعث شد تا سنگ‌های گرانبهای رنگی برای حلقه نامزدی به انتخاب بسیاری از زوج‌ها تبدیل شود.

محبوبیت زمردهای تراش خورده در دهه ۱۹۷۰ میلادی همچنان ادامه داشت

حلقه‌ نامزدی

اغلب حلقه‌های نامزدی در دهه ۷۰ میلادی با طلای زرد یا طلای رزگلد ساخته می‌شدند که یک سنگ قیمتی تراش خورده روی خود داشت.

الماس‌های رنگی و دیگر سنگ‌های قیمتی رنگی در دهه ۱۹۸۰ میلادی به محبوب‌ترین گزینه‌ها برای حلقه نامزدی تبدیل شدند

سنگ‌های قیمتی رنگی با زین طلایی یا رزگلد در دهه ۸۰ میلادی بسیار محبوب شدند.

در دهه ۱۹۹۰ میلادی حلقه‌های نامزدی تحت تاثیر مدهای عجیب قرار داشتند

در دهه ۹۰ میلادی اغلب حلقه‌های نامزدی ضخیم‌تر و با زوایای تیزتر ساخته می‌شدند. الماس با برش مارکز در این دوران بسیار مد بود و زین‌های طلایی جای خود را به طلای سفید و پلاتین داده بودند.

الماس‌های پرنسس کات در اوایل دهه ۲۰۰۰ میلادی مد و محبوب بودند

بسیاری از زو‌ج‌ها در دهه دو هزار میلادی سنگ یا الماس‌های بزرگ با زین باریک را برای حلقه نامزدی خود انتخاب می‌کردند. این طرح از مد دهه ۶۰ میلادی الهام گرفته بود که در آن دوران شاهدخت‌ها چنین انگشترهایی به دست داشتند.

در اوایل دهه ۲۰۱۰ میلادی الماس‌های بزرگ (cushion-cut ) مد شدند

این مدل هنوز هم از محبوبیت زیادی بین مردم برخوردار است.

در حال حاضر الماس‌های بیضی از بیشترین محبوبیت برخوردار هستند. 

حلقه بسیار باریک با یک الماس یضی‌شکل بزرگ، طرحی است که این روزها بسیار مورد توجه زوج‌ها قرار دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.