۵ مد طلا و جواهرات مردانه در سال ۲۰۲۰

5 مد طلا و جواهرات مردانه در سال 2020

سلبریتی‌ها و چهر‌های مشهور به دلیل تاثیرگذاری بسیاری زیادی که روی مردم دارند، دایما مد طلا و جواهرات و دیگر اکسسوری‌های قیمتی را به سبک و سلیقه خود تغییر می‌دهند. بسیاری از مردم در هر گوشه از جهان همیشه چشم‌شان به سلبریتی موردعلاقه‌شان است تا ببینند چه لباسی پوشیده یا چه مدل طلا و جواهراتی استفاده کرده است. از این رو، ممکن است مد طلا در هر فصل از سال با فصل قبل فرق داشته باشد.

البته بدعت‌گذاران مد و فشن هم از این مساله استفاده می‌کنند و برای فروش بیشتر محصولات خود، سراغ سلبریتی‌ها می‌روند. به این صورت که جدیدترین محصولاتشان را به عنوان مد جدید طلا و جواهر به سلبریتی‌های مشهور هدیه می‌دهند یا با قیمت‌های زیاد از این هنرمندان می‌خواهند تا محصولاتشان را تبلیغ کنند.

این معامله نه تنها برای هنرمند و کارخانه تولیدکننده بسیار سودآور است، بلکه دوست‌داران مد و فشن هم متوجه می‌شوند که مد سال جاری کمپانی موردعلاقه‌شان چیست یا چهره مشهور موردنظرشان از چه تیپ طلا و جواهراتی برای تکمیل تیپ خود استفاده می‌کند.

با توجه به اهمیت استفاده سلبریتی‌ها از اکسسوری‌ها، ما در ادامه این مطلب ۵ ترند (مُد) جواهراتی که سلبریتی‌ها مرد در سال ۲۰۲۰ استفاده کرده‌اند را به شما معرفی کرده‌ایم. مزیت آشنایی با این مدل‌ها این است که می‌توانید مدل متناسب به شخصیت و تیپ خودتان را انتخاب و آن را خریداری کنید.

 

۱- انگشترهای بزرگ و حجیم

یکی از ترندهای طلا و جواهرات در سال ۲۰۲۰، انگشترهای بسیار بزرگ و حجیم است. پیشنهاد می‌کنیم از بزرگ بودن این انگشترها نترسید و حداقل یک بار یکی از مدل‌های آن را در دست امتحان کنید؛ ممکن است به این تیپ انگشتر علاقه‌مند شوید!

وقتی یک انگشتر حجیم به دست کنید، دیگر لازم نیست از دیگر اکسسوری‌ها و طلا و جواهرات برای تکمیل تیپ و استایل خود استفاده کنید؛ زیرا این انگشتر به اندازه کافی جلب توجه می‌کند.

البته اگر عاشق اکسسوری هستید و دوست دارید حتما دستبند یا گردنبند هم به دست داشته باشید، پیشنهاد ما این است که حتما سراغ مدل‌های بسیار باریک و ظریف دستبند یا گردنبند بروید. به این خاطر که اگر دیگر اکسسوری‌ها هم بزرگ باشند، دیگر انگشتر شما به چشم نخواهد آمد و در نهایت هم این طور به نظر خواهد رسید که هر چه به دستتان آمده را از سر و گردن خود آویزان کرده‌اید.

یادتان باشد که از طلا و جواهرات برای زیبایی بیشتر تیپ و ظاهر استفاده می‌شود و اغراق کردن در این امر برخلاف این هدف است!

جالب است بدانید تاریخچه انگشترهای مردانه به دوران باستان باز می‌گردد. در آن زمان فقط مردان ثروتمند و متمول برای نمایش ثروت، دارایی، قدرت و نفوذ خود از این اکسسوری بهره می‌گرفتند. البته انگشتر مردانه امروزه مفاهیم دیگر هم دارد؛ به طور مثال، مردها با انگشترهای خود نشان می‌داند که قابل دسترس هستند یا خیر، یعنی مجرد یا متاهل بودن خود را با حلقه طلا نشان می‌دهند.

البته باید بدانید که مفاهیم مختلف طرح‌های مختلف انگشترها برای همه قابل درک نیست. حتی شاید خود فردی که طرحی را خریداری کرده هم دقیقا نداند مفهوم آن چیست. مثلا شاید برایتان جالب باشد بدانید که انگشترهای موروثی و انگشترهای مهردار اغلب باید در انگشت کوچک پوشیده شوند.

با نگاهی به اکسسوری سلبریتی‌های مرد می‌توان متوجه این موضوع شد؛ به طور مثال، «جی‌زی» انگشتر مهرداری که همسرش، بیانسه، به او هدیه داده است را همیشه در انگشت کوچک خود به دست می‌کند. این انگشتر را بیانسه وقتی فرزند خود را به دنیا آورد به جی‌زی هدیه داد تا نشان دهد که فقط مردها در چنین مواقعی به همسران خود طلا هدیه نمی‎‌دهند!

مد طلا و جواهرات مردانه
جی‌زی

 

۲- گوشواره تکی در یک گوش

امسال احتمالا  زیاد دیده‌اید که بسیاری از مردان جوان امسال در یکی از گوش‌های خود گوشواره طلا یا مدل‌های دیگری از گوشواره را به گوش دارند.

گوشواره تکی با این هدف در سال ۲۰۲۰ مد شده تا نشان دهد که «عدم تقارن» هم زیبا و جذاب است.

در گذشته همیشه باور بر این بود که «تقارن» یکی از عناصر اصلی زیبایی است و در بسیاری از وجوه زندگی بشر از گذشته تا کنون می‌توان نشانه‌های این باور را دید. اما خوشبختانه انسانِ امروزی به این درک رسیده که لازم نیست همیشه همه چیز جفت و متقارن باشد و عدم هماهنگی بین اجزا هم می‌تواند زیبایی خاص خودش را داشته باشد. همین باور دلیل اصلی تولد گوشواره‌های تکی شد که امسال بسیار مد هستند.

مد طلا و جواهرات مردانه
ویل اسمیت

گوشواره‌های ساده، گوشواره‌های میخی و گوشواره‌های تکی از جمله جواهراتی هستند که هیچ‌گاه کهنه و قدیمی نمی‌شوند و می‌توانید همیشه و برای مناسبت‌های مختلف از آنها استفاده کنید.

فقط باید توجه داشته باشید که اگر تیپ شما رسمی است و کت و شلوار به تن می‌کنید، باید حتما گوشواره‌تان بسیار ساده و کوچک باشد تا تضادی با لباس‌هایتان ایجاد نکند.

 

۳- گردنبند چوکر مردانه

چوکرها در گذشته مد بودند و دوباره امسال (۲۰۲۰) مد شده‌اند. این نوع گردنبند اولین بار در دهه ۱۹۹۰ میلادی مد بود و با جوراب‌های ساق بلند ست می‌شدند.

چوکر در واقع یک گردنبند بسیار کوتاه است که فقط دور گردن را می‌گیرد و آویزان نیست. انواع بسیار زیادی از این نوع گردنبند در بازار وجود دارد اما نمونه‌های چرمی و قلاده‌ای شکل، بیشتر از بقیه طرفدار و محبوبیت دارد.

بیشتر بخوانید: هر آنچه باید در مورد جدیدترین مدل‌ های گردنبند طلا بدانید

برخلاف تصور هموم مردم، گردنبند چوکر فقط مختص زنان نیست و مردان هم می‌توانند برای تکمیل تیپ خود از این اکسسوری استفاده کنند. سلبریتی مشهوری همچون «مت لاور» که یکی از مشهورترین خبرنگاران تلویزیون آمریکا به‌شمار می‌رود، با اعتماد به نفس کامل از این گردنبند استفاده می‌کند.

گردنبند چوکر مردانه را می‌توان با هر تیپی ست کرد. شاید به نظرتان بیاید که با کت و شلوار و کروات چندان منطقی نیست که چوکر داشته باشید، اما گاهی لباس‌های عجیب به تن کردن هم زیبایی خاص خودش را دارد!

مد طلا و جواهرات مردانه
مت لاور

مدِ گردنبند چوکر مردانه امسال در کره‌حنوبی نیز بسیار فراگیر بود و مردان کره‌ای زیادی از این اکسسوری استفاده می‌کردند. تعدادی از اعضای گروه مشهور BTS  هم اغلب گردنبند چوکر به گردن دارند.

مد طلا و جواهرات مردانه
BTS Kim Tae-hyung

 

۴- گردنبند زنجیری

گردنبند زنجیری سال‌هایِ سال است که توسط سلبریتی‌های مرد مورد استفاده قرار می‌گیرد و تاریخ دقیق مد شدن آن معلوم نیست. اما چیزی که معلوم است، این است که در سال ۲۰۲۰ هم هنوز گردنبند زنجیری مردانه بسیار محبوب است و جزو ترندهای امسال به شمار می‌رود.

گردنبند زنجیری در واقع یک طلای کلاسیک برای مردان محسوب می‌شود که گویی هیچ تاریخ انقضایی برایش وجود ندارد. مزیت این اکسسوری در این است که با هر تیپ و لباسی ست می‌شود و می‌توانید در مناسبت‌های رسمی و غیر رسمی از آن استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: هر آنچه باید در مورد خرید زنجیر طلا بدانید

بلندی یا کوتاهی گردنبند زنجیری به تیپ و لباس شما بستگی دارد. اما راز خوش تیپ شدن با گردنبند زنجیری در این است که اصل سادگی را رعایت کنید! یعنی چه؟ یعنی یادتان باشد که هر چه ساده‌تر باشید، شیک‌تر به نظر خواهید رسید.

دومین راز هم جنس گردنبندی است که استفاده می‌کنید، بدون شک اگر طلا و پلاتین باشد بسیار خوش‌ساخت‌تر و جذاب‌تر دیده خواهد شد. زنجیرهای ارزان‌قیمت به هیچ عنوان گزینه‌های خوبی برای استفاده نیستند زیرا ظرافت گردنبندهای طلا، نقره یا پلاتین را ندارند.

مد طلا و جواهرات مردانه
لوئیس همیلتون

شما به عنوان یک مرد می‌توانید گردنبند زنجیری پهن را روی هودی یا لباس‌های اسپرت خود بپوشید و از ظاهرتان لذت ببرید. یا یگ گردنبند زنجیری کوتاه را زیر یقه پیراهنتان به نمایش بگذارید. مثلا «لوئیس همیلتون» همیشه دوست دارند گردنبند زنجیری پهن و بلند استفاده کند.

 

۵- دستبندهای مهره‌ای / دستبند‌های سنگی

از دیگر ترندهای اکسسوری مردانه در سال ۲۰۲۰ می‌توان به دستبندهای سنگی یا مهره‌ای اشاره کرد که در سال‌های گذشته نیز رواج بسیاری داشت. شما با یک دستبند سنگی زیبا می‌توانید در یک جمع مردانه خوش بدرخشید. البته این امر به جنس و طرح دستبندی که خریداری می‌کنید هم بستگی دارد. هر چه جنس سنگ‌های به کار رفته در ساخت دستبند باکیفیت‌تر باشد، جذابیت ظاهری آن بیشتر خواهد بود.

دستبندهای سنگی مردانه اغلب از سنگ‌های طبیعی ساخته می‌شوند و می‌توانند اثر فیزیکی و روحی نیز روی فرد داشته باشند. حتما می‌دانید که بسیاری از سنگ‌های طبیعی که در صنعت طلا و جواهر استفاده می‌شوند دارای خواص درمانی گسترده‌ای هستند. به همین خاطر خیلی خوب است که پیش از خرید به جنس دستبند سنگی خود توجه داشته باشید. حتی خوب است دستبندی خریداری کنید که با سنگ ماه تولد شما ساخته شده.

دستبند مهره‌ای / سنگی را می‌توانید با هر لباسی ست کنید. اما مثلا نمی‌توانید مدل‌های چوبی یا پلاستیکیِ کم ارزش را با لباس‌های رسمی بپوشید زیرا هیچ تناسبی با هم ندارند.

مد طلا و جواهرات مردانه
جاستین بیبر

از سلبریتی‌های مرد که دستبند سنگی استفاده می‌کنند می‌توان به «جاستین بیبر» اشاره کرد که حتی با لباس‌های رسمی هم این دستبندها را ست می‌کند و همچنان جذاب به نظر می‌رسد.

مد طلا و جواهرات مردانه
مت دیمون

«مت دیمون» هم از دیگر سلبریتی‌های مرد است که دستبندهای سنگی را برای تکمیل تیپ خود استفاده می‌کند.

شما کدام یک از مدهای طلا و جواهرات مردانه در سال ۲۰۲۰ را بیشتر دوست دارید؟

منبع: mens-hairstyles

این نوشته در بلاگ ارسال شده و با برچسب گذاری شده است

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *