قیمت روز طلا: 2,870,000 تومان

ما به شما گارانتی همیشگی، امکان عودت 7 روزه و تعویض 90 روزه و ارسال رایگان را هدیه می‌دهیم

02126606749

انتخاب بهترین حلقه و انگشتر طلا بر اساس جنس بدونه

0

اگر قصد خرید حلقه طلا دارید این راهنما را تا انتها بخوانید تا متوجه شوید به چه مسایل و مواردی باید پیش از خرید طلا توجه داشته باشید.

حلقه طلا باید چه عیاری داشته باشد؟

عیار طلا همان طور که می‌دانید نشان دهنده میزان طلای خالصی است که در محصول به کار رفته است. بالاترین عیار طلا، ۲۴ است. به‌طور مثال، طلایی با عیار ۱۰ یعنی حدود ۴۲ درصد طلای خالص در ساخت آن استفاده شده (۱۰ تقسیم بر ۲۴) و بقیه آن از فلزات دیگری همچون نیکل، زینک و … تشکیل شده است.

همان‌طور که حدس زده‌اید، هر چه عیار طلا بالاتر باشد، ارزش آن بیشتر و در نتیجه قیمتش نیز بالاتر است. بنابراین هنگام خرید طلا با عیار بالا باید قیمت آن را نیز مدنظر داشته باشید.

فارغ از این مورد، مقاومت و ماندگاری مصنوعات طلا نیز اهمیت بسیار زیادی دارد.

از آنجا که طلای خالص بسیار نرم و شکننده است، اگر عیار حلقه طلایی که انتخاب می‌کنید پایین‌تر باشد، عمر طولانی‌تری خواهد داشت زیرا محکم‌تر است و به راحتی آسیب نمی‌بیند.

برای این که بدانید چه زمانی باید سراغ طلا با عیار بالا و چه وقتی سراغ عیارهای پایین بروید از شما دعوت می‌کنیم ادامه مطلب را از نظر بگذرانید:

 • عیار پایین
  انگشتر طلا با عیار ۱۰ یا ۱۴ برای استفاده روزمره بهترین گزینه است زیرا در برابر خراش و ضربه مقاوم است و به ندرت به پولیش کردن نیاز دارد.
  همچنین، انگشترهای طلا که عیار پایینی دارند به دلیل استحکام بسیار بالایی که دارند تقریبا نمی‌شکنند. این در حالیست که طلای خالص ممکن است آسیب ببیند یا حتی بخش‌های باریک انگشتر بشکند.
 • عیار بالا
  انگشترهای طلا با عیار ۱۸، ۲۰ و ۲۴ را زمانی باید خریداری کنید که قرار نیست هر روز دستتان باشند. یعنی فقط برای مناسبت‌های خاص از آنها استفاده کنید. این انگشترها می‌توانند گزینه خوبی برای سرمایه‌گذاری هم بشمار بروند.
  باید توجه داشت باشید که طلا عیار بالا رنگ زرد بیشتری دارد و در برابر خراش نیز بسیار آسیب پذیر است. یعنی نباید این طلاها را در مجاورت اجسام تیز و برنده قرار دهید.
  طلاهای خالص همچنین خیلی راحت می‌شکنند و ممکن است اجزای آن از هم جدا شوند.

آیا انگشترهای طلا حاوی نیکل هستند؟

نیکل فلزی است که اغلب مواقع برای ساخت مصنوعات طلا به طلای خالص اضافه می‌شود. تنها ایرادی که این فلز دارد این است که برخی مردم به آن حساسیت دارند و پوستشان به محصولی که حاوی نیکل است واکنش نشان می‌دهند.

اگر جزو کسانی هستید که به این فلز حساسیت دارید، نباید سراغ طلای عیار پایین (عیار ۱۰) بروید زیرا نیکل موجود در آنها بسیار زیاد است و حتما پوستتان واکنش نشان خواهد داد.

طلاهای بالا ۱۴ عیار بهتر هستند. اما همچنان امکان اینکه حساسیت ایجاد کنند نیز وجود دارد.

طلاهای بالای ۱۸ عیار گزینه خوبی هستند و احتمال اینکه حساسیت بدهند بسیار پایین و تقریبا صفر است.

جنس زین انگشتر را از فروشنده جویا شوید

اگر روی حلقه‌ای که انتخاب می‌کنید سنگ قیمتی کار شده، حتما بپرسید که پایه نگهدارنده سنگ از چه جنسی است. پایه‌هایی که زرد رنگ هستند یعنی طلای خالص بیشتری دارند، در نتیجه احتمال شکستن آنها زیاد است. اگر یکی از پایه‌ها از بین برود، شما سنگ قیمتی خود را از دست خواهید داد.

اگر زین انگشتری که سنگ قیمتی روی آن کار شده پلاتین باشد که عالی است . اما اگر بودجه خرید آن را ندارید، طلای سفید نیز گزینه بهتری نسبت به طلای زرد است زیرا مقاوم‌تر از طلای خالص ساخته می‌شود. همچنین، طلای سفید یک لایه روکش رودیوم هم دارد که بر استحکام هر چه بیشتر آن می‌افزاید.

خرید از گالری پرسته: انگشتر بدون نگین زنانه

آیا انگشتر باید طلای خالص باشد یا روکش طلا؟

همه انگشترهای طلا تماما از طلای خالص تهیه نشده‌اند، بلکه از فلزی دیگر ساخته می‌شوند و سپس با طلا روکش می‎شوند.

طلای آبکاری شده از طلای واقعی ارزان‌تر است. اما به خاطر داشته باشید که روکش به مرور زمان از بین می‌رود و فلز اصلی نمایان می‌شود. در چنین حالتی باید دوباره آن را نزد جواهرساز ببرید تا برایتان از نو روکش کند.

اگر قصد دارید طلا را هر روز و همه جا دست کنید، بهتر است طلای کامل بخرید. اما اگر هر چند وقت یکبار انگشتر را استفاده می‌کنید اگر روکش باشد هم مشکلی ایجاد نخواهد کرد.

البته اگر به نیکل حساسیت دارید مطمئن شوید که فلز اصلی انگشتر از نیکل نباشد که مشکلی برای پوست شما ایجاد نشود.

هنگام خرید به بدنه انگشتر توجه کنید

پس از انتخاب انگشتر بر اساس زیبایی آن، حتما همه بخش‌های آن را بررسی کنید که بیش از حد نازک و باریک نباشد زیرا در اثر استفاده، سطح طلا تحلیل می‌رود و اگر نازک باشد، احتمال شکستنش بیشتر خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.