چه انگشتری برای انگشت دست شما مناسب است؟

انگشتر مناسب دست

انگشتر مناسب دست


یکی از جذاب­ترین و پرطرفدارترین اکسسوری­ها و زیورآلات، انگشترها هستند که با انتخاب درست آن­ها می­توانید حس مطلوب جذابیت را همیشه همراه خود داشته باشید . حتما برای شما هم پیش آمده که وقتی پشت ویترین مغازه جواهرفروشی چشم می­چرخانید یا در سایت­های خرید و فروش جواهرات جستجو می­کنید، به انگشتری برخورد کنید که دوست داشته باشید آن را روی انگشت خود بنشانید. این انگشتر به اصطلاح چشم شما را گرفته است اما باید به یک نکته­ی مهم توجه داشته باشید؛ هر انگشتری برای دست شما مناسب نیست.

از چه راهی انگشتر متناسب با دست خود را انتخاب کنیم؟

راهنمای خرید انگشتر

با توجه به اینکه انگشتری که در دست می­کنید در زیباتر نشان دادن دست شما و جلب توجه اطرافیان نقش مهمی دارد، باید در انتخاب صحیح انگشتر هم دقت لازم را داشته باشید. یکی از راه­های انتخاب جواهرات این است که مدل­های مختلف آن­ها را در مغازه­ها امتحان کنید تا به درک و شناخت بیشتری از تناسب انواع جواهرات با بدن خود برسید. اما با توجه به این­که در دنیای امروز همه­ی ما با کمبود وقت مواجه هستیم، ما در گالری پرسته به شما کمک می­کنیم تا با صرفه­جویی در وقت و انرژی و هزینه، با دقت و وسواس بیشتری انگشتر مناسب دستان خود را انتخاب کنید.

برای انتخاب انگشتر مناسب دستان شما، می­توان چند ملاک و معیار را معرفی کرد که برخی از آن­ها به شخص شما مربوط می­شود و برخی نیز به ویژگی­های ساختاری انگشتر اشاره دارد.

سن و فرم و قالب دست از جمله معیارهای مهمی هستند که باید در خودتان جستجو کنید :

انتخاب انگشتر متناسب با سن

سن: حتما با ما موافق هستید که هر انگشتری به هر سنی نمی­خورد. به همین دلیل توصیه می­کنیم که افراد جوان، حلقه­های نازک با سنگ­های ریز را انتخاب کنند و افرادی که سن بیشتری دارند، بهتر است از حلقه­های بزرگ با سنگ­های درشت استفاده کنند تا چروک­ها و رگ­های برآمده روی دست زیاد به چشم نیایند و توجه ها به سمت انگشتر جلب شود.

انگشتر مناسب با فرم و قالب دست ها

فرم و قالب دستها: همه­ی دست­ها هر فرم و قالبی که داشته باشند، جذاب و زیبا هستند. همین که در انتخاب انگشتر مناسب خود به مهارت کافی برسید، احساس خوشایند بیشتری نسبت به دستان خود خواهید داشت. در ابتدا به فرم کلی دست­ها و سپس به شکل و قالب انگشتان دست خواهیم پرداخت:

خرید انگشتر از گالری طلا پرسته


انگشتر مناسب دست کوچک

دست­های کوچک: اگر دستان کوچکی دارید، باید انگشتری انتخاب کنید که ابعاد کلی آن کوچک باشد؛ پس انگشتر با سنگ­های کوچک گرد با برش بیضوی، قلبی شکل و پرنسسی برای دستان شما مناسب است.

انگشتر  مناسب دست بزرگ

دست­های بزرگ: انگشترهای درشت و سرشار از جزییات، دست­های بزرگ را زیباتر نشان می­دهد.

انگشتر مناسب با فرم و قالب انگشتان ما:

انگشتر مناسب انگشت­های بلند

انگشت­های بلند: حلقه­های پهن با سنگ­های گرد و تراش پرنسسی برای انگشت­های بلند مناسب هستند. توجه داشته باشید که اگر انگشتان خیلی بلند دارید، انگشتر مدل­های ظریف بدون نگین درشت و کشیده را در دست کنید تا دلربایی دستان شما بیشتر شود.

انگشتر مناسب انگشت­های کوتاه

انگشت­های کوتاه: برای این فرم انگشت، انگشتری جذاب خواهد بود که به کشیده­تر نشان دادن ظاهر انگشت­ها کمک کند. پیشنهاد می­کنیم که این ویژگی­ها را در انگشتر مورد نظرتان جستجو کنید: حلقه­های باریک و نازک با پهنای کم، سنگ­های بیضوی و تخم­مرغی شکل، سنگ­های زمردی مستطیل شکل که زیاد هم کشیده نباشند، و نگین­های کشیده. داشتن دو انگشتر در یک انگشت، باعث زیبایی و جذابیت بیشتر انگشتان کوتاه می­شود.

انگشتر مناسب انگشت­های قلمی

انگشت­های قلمی: انگشت­های نازک و قلمی به انگشتری نیاز دارند که آن­ها را پهن­تر نشان بدهد؛ پس بهتر است انگشترهایی را انتخاب کنید که حلقه­های قطور و سنگ­های کوچک داشته باشند.

انگشتر مناسب انگشت­های پهن

انگشت­های پهن: اگر انگشت­های پهن دارید، باید انگشتری در دست داشته باشید که آن­ها را پهن­تر نشان ندهد. پس ضخامت حلقه شما باید متوسط یا قطور باشد. انگشتری با نگین­های پهن و بزرگ بیضوی، مدل­های خوشه ای، نگین­های مثلثی و نامتقارن، انگشت­های شما را نازکتر نشان می­دهد. یادتان باشد که انگشتر باریک با سنگ­های نازک دست شما را پهن­تر نشان خواهد  داد.

انگشتر مناسب با فرم و قالب انگشتر

همانطور که گفتیم در انتخاب انگشتر مناسب، باید به مواردی هم دقت کنیم که مربوط به خود انگشتر می­شود:

رکاب انگشتر: برای این­که بتوانید مدت زمان طولانی با احساسی خوشایند انگشتر را در دست خود بنشانید، لازم است که رکاب انگشتر طوری طراحی شده باشد که مفصل انگشت شما آزاد باشد و به راحتی بتواند حرکت کند.

سایز: سایز انگشتر در راحتی شما و جلب توجه و تحسین دیگران نقش بسیار مهمی دارد پس حتما سایز مناسب انگشت خود را انتخاب کنید.

این نوشته در بلاگ ارسال شده است. این لینک مستقیم به این نوشته است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *