قیمت روز طلا: 3,440,000 تومان

ما به شما گارانتی همیشگی، امکان عودت 7 روزه و تعویض 90 روزه و ارسال رایگان را هدیه می‌دهیم

02126606749

راهنمای استفاده و مراقبت از زنجیرهای تیغ ماهی

0

آیا می‌دانید زنجیر تیغ ماهی چیست و آیا تا کنون برای خرید این مدل گردنبند وسوسه شده‌اید؟ اگر نمی‌دانید از این زنجیرها چگونه می‌توان استفاده کرد و چگونه باید از آنها مراقبت کرد در ادامه این مطلب با گالری پرسته همراه باشید.

گردنبند با زنجیر تیغ ماهی چیست؟

احتمالا از روی نام این زنجیر طلا حدس زده‌اید که چه شکلی می‌تواند داشته باشد؛ یک زنجیر فلزی پهن و مسطح که بخش‌های چسبیده به هم دارد. تکه‌های کوچک فلز به شکل هفتی در کنار یکدیگر چیده شده‌اند تا شکلی شبیه به تیغ ماهی را تداعی کنند.

بزرگ‌ترین مشکل و عیبی که این زنجیر دارد این است که به راحتی پیچ می‌خورد. از آنجا که همه بخش‌های زنجیر صاف و نازک هستند، اگر زنجیر را کمی محکم‌تر از معمول بکشید ممکن است خم و دفرمه شود.

از دیگر ایراداتی که می‌توان به آن وارد کرد این است که بسته به جنس لباسی که پوشیده‌اید، ممکن است این تکه‌های کوچک فلزی در آن گیر کرده و زنجیر به راحتی پاره شود.

با این تعاریفی که ما داشتیم این طور تصور می‌شود که زنجیر تیغ ماهی به هیچ عنوان گزینه خوبی برای خرید نیست. اما اشتباه نکنید، با اینکه پوشیدن و نگهداری از آن به دقت بیشتری نسبت به دیگر زنجیرها نیاز دارد، اما این گردنبد جلوه خاصی دارد و می‌تواند برای یک مهمانی شبانه، باعث دو برابر شدن زیبایی و تیپ شما بشود.

با زنجیر تیغ ماهی مدال یا آویز استفاده نمی‌کنند!

یکی از اشتباهات رایج مردم هنگام استفاده از زنجیر تیغ ماهی این است که سعی دارند از آن مدال آویزان کنند. این کار به هیچ وجه درست نیست؛ اول به این دلیل که این زنجیر بسیار ظریف است و هر نوع فشاری سبب خم شدن یا شکستن آن می‌شود. دوم اینکه این زنجیر به خودی خود زیباست و به آویز یا مدالی برای نمای بیشتر نیاز ندارد.

اگر بنا به هر دلیلی دوست دارید از زنجیر تیغ ماهی مدال آویزان کنید، توصیه می‌کنیم حتما قفل آویز را بزرگ‌تر از زنجیر گردنبند انتخاب کنید تا به بافت زنجیر آسیبی وارد نکند.

همچنین توجه داشته باشید که مدال سبک باشد و به زنجیر تیغ ماهی فشار و وزن زیادی وارد نکند. به این خاطر که این زنجیر بسیار ظریف و شکننده است و سنگینی زیاد موجب شکستن یا خمیده شدن آن خواهد شد.

زنجیر تیغ ماهی مناسب هر موقعیتی نیست

همان طور که بارها در بالا اشاره کردیم، گردنبند تیغ ماهی بسیار شکننده است. به همین خاطر هنگام استفاده از آن باید حواستان جمع باشد که پیچ نخورد یا به موها یا لباستان گیر نکند.

به طور کلی توصیه ما این است که این گردنبند را فقط برای مناسبت‌های خاص بپوشید و پس از بازگشت به خانه فورا آن را از گردن باز کرده و در جعبه‌اش بگذارید تا سالم باقی بماند.

آیا آسیب‌های گردنبند تیغ ماهی قابل تعمیر است؟

این موضوع به نوع ضربه‌ای که به گردنبند وارد شده بستگی دارد. اما باید بدانید که جای تعمیر در گردنبند دیده می‌شود و زنجیر هرگز شبیه روز اولش نخواهد شد.

البته اگر زنجیر فقط خم شده باشد، می‌توان آن را صاف و دوباره مسطح کرد بدون اینکه جای خمیدگی دیده شود. اما محل خمیدگی ضعیف شده و ممکن است پس از مدتی دوباره از همان جا دچار آسیب بشود. حتی ممکن است دفعه بعدی از همان محل بشکند.

یکی دیگر از روش‌های تعمیر زنجیر تیغ ماهی این است که محل ضربه دیده را جدا کنند و دو سر زنجیر را دوباره به هم جوش دهند. در این حالت هم محل اتصال انعطاف‌پذیری کامل ندارد و از همان محل ممکن است پیچ بخورد.

با این تفاسیر باید ببینید که آیا حوصله نگهداری از چنین زنجیری را دارید یا خیر! پس از پاسخ دادن به این سوال برای خرید گردنبند تیغ ماهی اقدام کنید.

منبع: jewelrynotes

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.