آیا کاهش وزن موجب تغییر سایز انگشتر می شود؟

تغییر سایز انگشتر

کاهش یا افزایش وزن تدریجی اتفاق می افتد و اغلب حتی متوجه آن هم نمی شوید. گاهی از روی اندازه لباس می توان این تغییر را احساس کرد اما سوال اینجاست که ” آیا تغییر وزن موجب تغییر سایز انگشتر هم می شود؟” سایز بدن انسان از دوران کودکی تا بزرگسالی تغییر می کند. پس از رسیدن به دوران بزرگسالی همچنان تغییراتی در سایز و وزن به وجود می آید. کسانی که چاق می شوند دیگر نمی توانند انگشتر مورد علاقه شان را دست کنند. به همین ترتیب بزرگ شدن انگشتر به دست کسی که لاغر شده ، کاملا طبیعی است. اگر انگشتر به راحتی از دست خارج شود نشان دهنده کاهش وزن فرد است.

دلایل تغییر سایز انگشتر

عوامل مختلفی روی اندازه حلقه و انگشتری تاثیر می گذارند. انگشتان دست هم مانند بقیه مناطق بدن می تواند چربی را ذخیره کند. اگر چه این چربی به اندازه سایر اندام ها نیست ولی حتی با چشم هم دیده می شود. در هنگام کاهش وزن، این چربی از بین می رود و سایز انگشتر هم تغییر می کند. در بسیاری از افراد همراه با افزایش سن، وزن بدن کمتر می شود. انگشت های باریکتر، انگشترهای کوچکتری نیاز دارند و نمی توان از انگشترهای بزرگ قبلی استفاده کرد. حتی تغییرات آب و هوایی نیز می تواند به طور موقت سایز انگشت ها را تغیر دهد. کاهش آب بدن نیز موجب باریک شدن انگشتان می شود که این امر مربوط به از دست دادن لایه چربی دور انگشتان نیست. فروشندگان طلا و جواهرات از ابزارهای خاصی برای تعیین سایز انگشتر استفاده می کنند.

بعد از ظهر را برای خرید حلقه عقد و انگشتری انتخاب کنید زیرا انگشتان بزرگترین سایز را دارد.

اثرات کاهش وزن بر تغییر سایز انگشتر

کاهش وزن روی سایز همه اندام ها تاثیر می گذارد. وقتی وزن حدود ۱۰ کیلو کم می شود اندازه انگشتر تقریبا ۲ سایز کوچک تر می شود. به طور کلی قانون خاصی برای باریک شدن انگشتان در ازای هر کیلو وزن وجود ندارد. با توجه به تفاوت های فردی، نمی توان پیش بینی کرد که در صورت کاهش وزن چه مقدار قطر حلقه و انگشتر کم می شود .در برخی افراد این تفاوت چندان زیاد نیست ولی گاهی به وضوح انگشتر تغییر سایز می دهد. آنچه مسلم است در کاهش وزن زیاد حتما به لباس های کوچکتر و انگشتر جدید نیاز دارید. می توانید طراحی انگشتر دلخواه تان را به گالری پرسته سفارش دهید همه زیورآلات این گالری با طراحی اختصاصی و به صورت دست ساز تولید شده است.

کوچک شدن اندازه انگشتر

تغییر سایز انگشتر به این معنی است که انگشتر قبلی برای دستتان بزرگ یا کوچک شده است. وقتی انگشتان باریک می شود حلقه و انگشتر به راحتی از دست خارج می شوند. موقع استحمام، شستن ظرف ها، نظافت و تمیزکاری، باغبانی یا کارهای دیگر، خطر گم شدن انگشترهای لق وجود دارد. اگر به تازگی وزن کم کرده اید شاید بهتر باشد تا تثبیت وزن از خرید انگشتر خوددرای کنید. در این صورت حتما انگشتر قبلی را که دیگر مناسب دست تان نیست در جای امنی نگهداری کنید. برای مثال اگر یک بیماری دلیل کاهش وزن باشد خیلی زود دوباره وزن قبلی را به دست می آورید. در این صورت دوباره می توانید از انگشتر قبلی استفاده کنید.

تغییر سایز انگشتر و راه حل استفاده از آن

آیا با کاهش وزن ، سایز انگشتر هم تغییر می کند؟ البته که همینطور است. در صورت شل شدن می توانید انگشتر مورد علاقه تان را مثل قبل استفاده کنید اما همیشه از یک حلقه به عنوان نگهدارنده انگشتری کمک بگیرید. برای نگهداشتن انگشتر شل در دست تنها چاره استفاده از یک انگشتر دیگر با سایز مناسب است. برخی از پشت حلقه ای ها همین نفش را دارند. در مورد انگشترهای تزئینی و جواهر نشان یک استراتژی ساده وجود دارد. انگشتر شل را در دیگر انگشت ها امتحان کنید. اگر هیچکدام از این راهکارها موثر نبود انگشترهای ارزشمند را در جعبه امانات، تا زمان استفاده مجدد نگهداری کنید.

راهنمای سایزبندی انگشتر

شما می توانید با خواندن مطلب راهنمای سایزبندی به راحتی سایز انگشتر خود را بدانید.

این نوشته در بلاگ ارسال شده است. این لینک مستقیم به این نوشته است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *