قیمت روز طلا: 1,442,000 تومان

ما به شما گارانتی همیشگی، امکان عودت 7 روزه و تعویض 90 روزه و ارسال رایگان را هدیه می‌دهیم

02126606749

قدیمی‌ترین مروارید جهان در ابوظبی کشف شد

0

قدیمی‌ترین مروارید جهان ۸۰۰۰ سال سن دارد و در جریان حفاری در ابوظبی کشف شده است. این مروارید جزو ارزشمندترین اکتشافات سال‌های اخیر جهان به‌شمار می‌رود.

باستان‌شناسان می‌گویند لایه‌های کربنی که مروارید از آن به‌دست آمده به حدود ۵ هزار و ۶۰۰ یا ۵ هزار و ۸۰۰ سال پیش از میلاد مسیح و مربوط به دوره نوسنگی است.

قدیمی‌ترین مروارید جهان در جزیره مراوه (Marawah Island) در سواحل ابوظبی کشف شده است. رنگ آن صورتی ملایم است.

قدیمی‌ترین مروارید جهان

محلی که مروارید در آن پیدا شده، نخستین بار در سال ۱۹۹۲ کشف شد. در این مکان، آثار باستانی دیگری نیز همچون مهره، نوک پیکان و سرامیک هم پیدا شده است.

بعلاوه، به خاطر قرار داشتن این محل در یک جزیره، بسیاری از آثار باستانی مکشوفه مربوط به دریا هستند، همچون استخوان‌های ماهی، لاک‌پشت‌، دلفین و صدف‌ها.

همچنین باستان‌شناسان اعتقاد دارند که مرواریدها در ازای سرامیک و کالاهای دیگر با بین النهرین و عراق باستان داد و ستد می‌شدند. این نشان می‌دهد اقتصاد جهان، ریشه‌های عمیقی دارد و حتی به پیش از تاریخ هم می‌رسد. به گفته‌ی کارشناسان، این احتمال وجود دارد که در آن زمان‌ها هم مروارید به عنوان جواهرات مورد استفاده قرار می‌گرفته است.

در گذشته، ابوظبی یکی از مراکز مهم مروارید قلمداد ‌می‌شده.

قدیمی‌ترین مروارید جهان با قدمت ۸ هزارساله اولین بار در ۳۰ اکتبر ۲۰۱۹ در نمایشگاه «۱۰ هزار سال تجمل» در موزه لوور ابوظبی به نمایش گذاشته شد.

بیشتر بخوانید: گردنبند مروارید را با چه لباسی ست کنیم

بزرگ‌ترین مروارید جهان

در شهریور سال ۱۳۹۵ هم بزرگ‌ترین مروارید جهان کشف شد که وزن آن ۳۴ کیلوگرم بود. این مروارید ۱۰ سال قبل‌تر توسط یک ماهیگیر پیدا شده بود که از ارزش آن خبر نداشت و آن را به عنوان طلسم خوش‌شانسی در خانه چوبی قدیمی خود نگه داشته بود.

طول این مروارید ۶۱ سانتی‌متر و عرض آن ۳۰ سانتی‌متر بود و به گفته کارشناسان بزرگترین مروارید طبیعی صدف در جهان است.

بیشتر بخوانید: آیا می‌توان الماس و مروارید را با هم ترکیب کرد؟

عجیب‌ترین مروارید آب شیرین جهان

عجیب‌ترین مروارید آب شیرین جهان متعلق به کاترین کبیر امپراتریس مشهور روسیه بود که در خرداد ۱۳۹۷ در یک حراجی در هلند به ارزش نیم میلیون دلار فروخته شد.

به این قطع، «شیر خفته» هم می‌گفتند زیرا شکلی شبیه به شیر دارد. طول مروارید ۷ سانتی‌متر و وزن آن ۱۰۰ گرم است و گفته می‌شود که در قرن ۱۸ میلادی از دریاچه‌ای در چین صید شده است.

گفته می‌شود ارزش و بهای این مروارید فقط برای شکل و وزنش نیست، بلکه به خاطر طبیعی بودن آن است. در روند شکل‌گیری آن انسان هیچ نقشی نداشته و در مزرعه کشت نشده است.

بیشتر بخوانید: راهنمای نگهداری از مروارید و هر آنچه باید در مورد این سنگ قیمتی بدانید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.