سمبل بی­ نهایت در جواهرات به چه معناست؟

سمبل «بی¬ نهایت» در جواهرات به چه معناست؟

سمبل بی­نهایت در جواهرات

یکی از پرطرفدارترین و محبوب­ترین نمادهای موجود در مجموعه زیورآلات و اکسسوری، سمبل بی­ نهایت است که نه تنها هرگز از مد نمی­افتد، بلکه با طراحی­های جذاب و متنوع، در انواع دستبند، گوشواره، پابند،  انگشتر، گردنبند و پیرسینگ، روانه بازار و با استقبال زیادی نیز مواجه می­شود. با گالری پرسته همراه باشید تا شما را با مفهوم این نماد زیبا بیشتر آشنا کنیم.

معنای سمبل بی­نهایت چیست؟

معنای لغوی سمبل بی­نهایت: واژه بی­نهایت از  finitus لاتین گرفته شده است؛ به معنی هر چیزی که هیچ محدودیت زمانی و فضایی ندارد. مفهوم بی­نهایت از گذشته­ های دور، ذهن متفکران را به خود مشغول کرده است؛ از یونان باستان و اقلیدس و ارسطو گرفته تا سال ۱۶۵۵ که اولین بار ریاضیدانی به نام جان والیس علامت ∞ را معرفی کرد. از نظر ریاضی این نماد، یک مقدار بی­ پایان و بزرگتر از هر عدد واقعی است. اما مفهوم نمادین این علامت ، چیزی فراتر از این است.

معنای نمادین سمبل بی­نهایت: قدیمترین معنای نماد بی­ نهایت به مصر برمی­گردد که نشان دهنده­ی تصویر ماری در حال خوردن دم خود است و می­توان آن را بیانگر چرخه­ ای مستمر مرگ و زندگی و تولد دوباره دانست؛ یکی از این­ها بدون دیگری نمی­تواند وجود داشته باشد و دایره ه­ای ابدی را ایجاد می­کند. در هند و تبت نیز این نماد نشانگر دوگانگی و کمال، تعادل بین نیروهای مخالف، و اتحاد زن و مرد است.

ویژگی منحصر بفرد نماد ∞ این است که نه ابتدا دارد و نه انتها. از هر جای آن که شروع کنید، می­توانید مسیر را بارها و بارها طی کنید. بنابراین موضوع ماندگاری و کامل بودن را به همراه دارد و معمولا برای انتقال پیامدهایی از هر چیز جاودانه از جمله زندگی، عشق، ابدبت و قدرت استفاده می­شود. علامت ∞ سمبل عشق و دوستی جاودانه، وحدت، توانمندسازی شخصی، قدرت و ایمان درونی، و پشتیبانی بی پایان است. اما یک حالت وجود دارد که از نماد بی­نهایت استفاده می­شود و همه­ی ما می­توانیم آن را درک کنیم:  زمانی که پای عشق در میان است.

معنای نماد بی­نهایت در جواهرات

نماد بی­نهایت در جواهرات: وقتی به این نماد فکر می­کنید، ممکن است به شخص مهم دیگری بیاندیشید که می­تواند جزو خانواده یا دوستان شما باشد. این نماد برای همه­ی ما نمایانگر عمیق­ترین و ماندگارترین روابط در زندگی، گذشته، حال و آینده است. با این نماد زیبا و محبوب، می­توانید عشق بی­ پایان و بی­ حد و حصر را فریاد بزنید. با هدیه جواهری که این نماد را در خود جای داده، پیوند همیشگی و فناناپذیر بودن را به معشوق خود القا می­کنید. به او یادآور می­ شوید که عشق و علاقه میان شما بی حد و مرز است و تحت هر شرایطی در کنار او خواهید بود. بسیاری از افراد این نماد را به عنوان نشانه­ های برای اعتقاد راسخ و همیشگی به خدا همراه خود دارند. برای عده­ای نیز علامت ∞ یعنی زندگی هنوز ادامه دارد و می­توان کارهای زیادی انجام داد و با امیدواری به رویاهای بزرگ خود رسید.

جواهرات برای هر روز زنده نگه داشتن طراوت روابط دائمی در قلب و ذهن ماست؛ چه بتوانیم شخص مورد نظرمان را هر روز ببینیم و چه نه؛ چه خودمان از آن جواهر استفاده کنیم و چه هدیه بدهیم. در هر صورت پیام احساساتی ما همواره یکسان است؛ شما عاشق، تحسین شده و قابل اعتماد هستید.

کاربرد جواهرات با نماد بی­نهایت

سمبل بی­نهایت در جواهرات: با توجه به معنای قدرتمند علامت ∞ جواهرات دارای این نماد نه تنها هدیه ­ای مناسب هستند، بلکه مجموعه­ های بی­نظیر از کلکسیون جواهرات شما را خواهند ساخت. به این ترتیب که می­توانید سبک و استایل شخصی خود را با این نماد زیبا طراحی کنید و تیپی شیک و منحصربفرد داشته باشید. چه سبک شما نمایشی و جسورانه باشد، چه ساده و لطیف؛ در هر حال می­توانید هر روز نماد بی­نهایت احساساتی خود را به رخ بکشید.

تا به حال به جلوه­های مختلف نماد بی­نهایت در انواع زیورآلات دقت کرده­اید؟

همان­طور که پیش از این گفتیم، در انواع اکسسوری و دستبندها، گردنبندها، پابندها و … می­توان این نماد زیبا را یافت. در برخی از جواهرات زیبای طراحی شده با این نماد، سمبل ∞ در دل قلبی طلایی نشانده می­شود که مفهوم عشق فناناپذیر را بیشتر نشان می­دهد. دستبندهای چرم، با این نماد زیبا از سادگی خارج می­شوند و جلوه­ای رؤیایی می­گیرند. یکی از زیباترین جلوه­ های این علامت را می­توان در حلقه­ های ازدواج مشاهده کرد؛ در حالی که یک حلقه به خودی خود نمادی از عشق و تعهد ابدی است، اگر با نماد بی­ نهایت ترکیب شود، شما چیزی بیشتر از یک قطعه جواهر، بلکه داستانی سرشار از عشق و وفاداری فناناپذیر در دست خواهید داشت.

جذابیت ویژه­ ی این نماد در این است که با انواع طراحی­ های زیورآلات، از مهره­ های سنگی گرفته تا چرم و طلای ساده، این نماد چشم­ نوازی و به­ روز بودن خود را از دست نمی­دهد.

این نوشته در بلاگ ارسال شده است. این لینک مستقیم به این نوشته است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *