راهنمای خرید طلا به عنوان هدیه برای اشخاص مختلف

هدیه خریدن برای عزیزان و دوستان کار چندان آسانی نیست اما بدون شک بسیار لذت‌بخش و جذاب است. تصور اینکه بتوان یکی از نزدیکان خود را با خرید کادوی منحصربه‌فردی هیجان‌زده کرد، حس خوبی به آدم می‌دهد. اما این احساس لذت زمانی ممکن می‌شود که شما دقیقا بدانید شخص موردنظرتان چه سلیقه‌ای دارد و شما نیز دلتان می‌خواهد چه چیزی به او هدیه کنید.

اگر گزینه موردنظرتان زیورآلات ارزشمندی از جنس طلاست، باید نکاتی را پیش از خرید در نظر بگیرید که پرسته در ادامه برایتان توضیح داده است. اما به‌طور مختصر همین‌قدر بگوییم که در وهله اول باید حدود قیمتی که می‌خواهید هزینه کنید را بررسی کرده و سپس، در میان گزینه‌هایی که در آن رِنج قیمت هستند، جست‌وجوی خود را ادامه دهید.

البته این جست‌وجو کردن هم پیش‌زمینه‌های خاص خودش را دارد. به‌طور مثال، شما باید سن، جنسیت، سلیقه و مناسبتی که به‌خاطر آن قصد خرید طلا به‌عنوان کادو دارید را مدنظر داشته باشید.

بدون شک برای یک آقا شما قرار نیست سراغ گوشواره بروید. یا مثلا برای یک دختر نوجوان، نباید در میان گردنبندها جست‌وجو کنید!

بنابراین، در نخستین قدم پیش از خرید طلا به عنوان هدیه باید موارد زیر را در ذهن خود لحاظ کنید:

 • به زن یا مرد بودن فردی که قرار است برایش هدیه بخرید، توجه کنید.
 • مناسبت هدیه‌ی موردنظرتان را در نظر داشته باشید: به‌طور مثال، آیا قرار است برای تولد فرد طلا بخرید یا برای سالگرد ازدواجتان؟ زیورآلاتی که برای هر کدام از این مناسبت‌ها انتخاب می‌کنید با هم متفاوت خواهد بود.
 • سن مخاطب را در نظر بگیرید: کادویی که برای یک خانم مسن خریداری می‌کنید، بدون شک با هدیه‌ای که برای دختربچه‌های کم‌سن می‌خرید متفاوت است.
 • سلیقه فرد را حتما در انتخاب خود لحاظ کنید: توجه داشته باشید که هدیه باید به سلیقه فرد مقابل خریداری شود، نه صرفا سلیقه شخصی شما، زیرا آن فرد قرار است از کادوی شما استفاده کند. پس اگر باب میلش نباشد، هم هدیه شما بی‌ارزش می‌شود و هم ممکن است، برای آن شخص کادوی جذابی به‌نظر نرسد. حتی اگر هزینه‌ی زیادی هم متقبل شده باشید.
 • محدوده قیمت را برای خود مشخص کنید: این مساله می‌تواند به نزدیک یا دور بودن نسبت فرد به شما مربوط باشد؛ و اینکه چه مبلغی برای او می‌خواهید هزینه کنید. به‌طور مثال، برای همسر یا عشق خود بسیار بیشتر از یک دوست معمولی خرج خواهید کرد. بنابراین، تعیین محدوده قیمت کمک می‌کند تا گزینه مناسبی را برگزینید.
 • قیمت روزِ طلا را بررسی کنید: این فاکتور در جمع‌بندی بودجه و هزینه نهایی شما نقش اساسی دارد. پس حتما پیش از خرید، قیمت هر گرم طلا را در همان روز مورد بررسی قرار دهید.

با رعایت گزینه‌های مذکور، در واقع انتخاب‌های خود را فیلتر می‌کنید تا در نهایت به بهترین و مناسب‌ترین گزینه دست بیابید. یعنی در اصل، گزینه‌های نامربوط و اضافه از دایره انتخاب‌های شما حذف شده و زیورآلات محدودی در لیست‌تان شما باقی می‌مانند. به این ترتیب، انتخاب بهترین گزینه بسیار راحت‌تر خواهد شد.

خرید طلا به‌عنوان هدیه تولد

سنگ ماه تولد

شاید بهترین گزینه برای خرید زیورآلات طلا به عنوان کادوی تولد، مدل‌هایی باشد که سنگ ماه تولد در خود دارند. به این صورت به شخص موردنظر نشان می‌دهید که چقدر برای شما ارزش دارد و سعی کرده‌اید یک هدیه کاملا شخصی‌سازی شده برای او خریداری کنید.

مزیت طلا با سنگ ماه تولد در این است که برای فرد خوش‌شانسی هم می‌آورد.

بعضی از سنگ‌های ماه تولد نماد سالگردهای خاصی از تولد هستند که در زیر نوشته شده است:

 • سنگ پریدوت: ۱۶ سالگی
 • مروارید: ۳۰ سالگی
 • یاقوت: ۴۰ سالگی
 • طلا: ۵۰ سالگی
 • الماس: ۶۰ سالگی

برای خرید هدیه طلا می‌توانید از میان زیورآلات ترکیبی که درصد طلای خالص آنها کمتر است، یا وزن طلای سبک‌تری دارند انتخاب کنید تا قیمت مناسب‌تری داشته باشند.

چرم و طلا

همچنین می‌توانید دستبندها یا گردنبندهایی که با چرم و طلا ساخته شده‌اند را به عنوان هدیه طلا برای روز تولد انتخاب کنید. در چنین مواردی، این امکان را دارید تا جمله یا واژه‌ای که بیان‌کننده احساسات شما هستند هم روی آن بنویسید. یا سفارش دهید تا نام شخص را روی طلا حکاکی کنند.

اگر قصد دارید برای فرد موردعلاقه‌تان طلا بخرید، می‌توانید از سازنده طلای دست‌ساز بخواهید تا واژه «عشق» را روی آن حکاکی کند.

دستبند چارم

دستبندهای چارم بیشتر برای دختران نوجوان و جوان مناسب هستند. شما با توجه به سلیقه، علاقه‌مندی‌ها و طرز فکر کسی که قرار است هدیه برایش خریداری کنید، بهتر است آویزهای متنوعی برای این دستبند سفارش دهید. یا مثلا می‌توانید خود دستبند را طلایی انتخاب کرده و آویزهای آن را از فلزات دیگر برگزینید.

زیورآلات طلا برای آقایان

برای خرید هدیه از جنس طلا برای آقایان بهتر است از میان طرح‌های مردانه همچون اشکال مستطیلی، مربعی یا نعل اسبی انتخاب خود را انجام دهید.

زیورآلاتی که ترکیبی با چرم دارند نیز گزینه‌های مناسبی برای مردان بشمار می‌روند.

راهنمای خرید هدیه طلا از اولین فروشگاه اینترنتی طلای دست‌ساز ایران: پرسته

در صفحه اول سایت پرسته، گزینه‌ای به نام «هدیه» وجود دارد. با کلیک روی این گزینه، سه صفحه مجزا به عنوان‌های «هدیه زنانه»، «هدیه مردانه» و «هدیه کودکان» نمایش داده می‌شود.

شما باید پس از تعیین جنسیت مخاطب خود، روی یکی از این صفحه‌ها کلیک کنید. در صفحه‌ای که باز می‌شود، تمامی طلاهای دست‌ساز پرسته که قابل هدیه دادن هستند نمایش داده خواهند شد. در این مرحله کافیست که بر اساس بودجه خود، از ستون سمت راست صفحه، فیلتر قیمت را اعمال کنید.

فیلتر قیمت، از نازل‌ترین قیمت تا بالاترین قیمتی که در فروشگاه وجود دارد، دسته‌بندی شده و شامل چهار گزینه به شرح زیر است:

 • ۵۰ هزار تومان تا ۲۰۰ هزار تومان
 • ۲۰۰ هزار تومان تا ۵۰۰ هزار تومان
 • ۱ میلیون تومان تا ۲ میلیون تومان
 • ۲ میلیون تومان تا ۴ میلیون تومان

در اینجا با توجه به بودجه خود، یکی از فیلترها را انتخاب کنید. سپس از میان گزینه‌های نمایش داده شده، محصول دلخواه را برگزیده و خریداری کنید.

توجه داشته باشید، برای ثبت سفارش کالاهای «ناموجود» باید گزینه «سفارش می دهم» را انتخاب کنید. کالاهای سفارشی پس از ثبت سفارش شما در لیست ساخت قرار می گیرند.

روند ساخت محصول و تحویل آن به مشتری (در صورت ناموجود بودن) حدود ۱۰ روز کاری طول خواهد کشید.

وزن و قیمت کالای سفارسی حدودی است و عدد دقیق آن در زمان تحویل محصول به مشتری اعلام خواهد شد. همچنین لازم به ذکر است، قیمت نهایی بر اساس مظنه طلا در روز تحویل کالا محاسبه می‌شود.

ارسال خرید در عرض سه ساعت

گالری پرسته در راستای سرویس‌دهی هر چه بهتر به مشتریان خود، کلیه محصولات ارسالی از طریق پیک در شهر تهران را حداکثر ظرف مدت ۳ ساعت در اختیار کاربران قرار می‌دهد. سفارش کاربرانی که خارج از شهر تهران هستند نیز طی مدت ۷۲ ساعت از طریق پست به آنها تحویل داده خواهد شد.

در آخر هم بگوییم:

در این صفحه از فروشگاه اینترنتی پرسته می‌توانید گزینه‌های مختلف برای خرید هدیه طلا برای آقایان را مورد بررسی قرار دهید.

در این صفحه از اولین فروشگاه اینترنتی طلای دست‌ساز، می‌توانید گزینه‌های مختلف برای خرید هدیه طلا برای خانم‌ها را از نظر بگذرانید.

برای خرید هدیه طلا برای کودکان هم به این صفحه مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *