قیمت روز طلا: 0 تومان

ما به شما گارانتی همیشگی، امکان عودت 7 روزه و تعویض 90 روزه و ارسال رایگان را هدیه می‌دهیم

02126606749

راهنمای تصویری تعیین سایز انگشتر طلا

2

برای خرید آنلاین طلا و جواهر لازم است سایز دقیق انگشتر، دستبند، النگو یا گردنبندی که می‌خواهید بخرید را بدانید. خرید از فروشگاه آنلاین با اینکه بسیار آسان‌تر از خرید از فروشگاه فیزیکی است اما این مساله را هم دارد که اگر سایز درست وسیله موردنظرتان را ندانید، ممکن است تجربه خرید بدی داشته باشید.

برای اینکه بتوانید طلا و جواهر را با سایز درست خریداری کنید، راه‌های بسیار متنوعی وجود دارد که به راحتی می‌توانید در خانه خودتان اندازه‌گیری درست داشته باشید.

گالری پرسته در این مطلب مشخصا در مورد روش‌های تعیین سایز انگشتر طلا برایتان توضیحات کاملی ارائه داده است که امیدواریم مورد توجهتان قرار بگیرد.

روش اول: تعیین سایز انگشتان دست

سایز انگشتر طلا

۱- دور انگشتان دست خود را یک لایه چسب کاغذی بزنید. در قسمت پایین اولین بند انگشت خود (از سمت کف دست) یک لایه چسب کاغذی بچسبانید. این پهن‌ترین قسمت انگشت دست شماست که انگشتر باید از آن عبور کند. وقتی سایز انگشتر بر اساس سایز این قسمت از انگشت تعیین شود، به دست کردن و در آوردن انگشتر دردناک و سخت نخواهد بود. چسب را در محلی که دو سر آن روی هم افتاده علامت‌گذاری کنید. آن را باز کنید و با خط‌کش یا متر اندازه انگشت خود را روی کاغذ بنویسید.

 • برای ساده شدن کار می‌توانید از متر پارچه‌ای هم کمک بگیرید و آن را دور انگشتان خود بپیچید و اندازه‌اش را بنویسید.
 • به این نکته توجه داشته باشید که ممکن است سایز انگشت‌های مشابه در دو دست با هم فرق داشته باشد. یعنی اندازه انگشت حلقه در دست چپ با اندازه حلقه در راست راست می‌تواند متفاوت باشد. بنابراین دقیقا همان انگشتی را اندازه‌گیری کنید که قصد خرید انگشتر طلا برای آن را دارید.
 • همچنین حتما توجه داشته باشید که سایز انگشت در ساعت‌های مختلف روز متفاوت است. بنابراین بهترین کار این است که در انتهای روز، غروب یا شب انگشت خود را اندازه‌گیری کنید.

بیشتر بخوانید: راهنمای تصویری تعیین سایز گردنبند

سایز انگشتر طلا

۲- اندازه به دست آمده را روی کاغذ یادداشت کنید. اندازه انگشتان خود را که روی چسب کاغذی اندازه زده‌‎اید، بر مقیاس میلی‌متر روی یک برگه بنویسید.

 • اگر می‌خواهید از سایت‌های خارجی برای تبدیل اندازه‌ی انگشت به سایز انگشتر استفاده کنید، توجه داشته باشید که معیار آنها میلی‌متر است یا اینچ. اگر اینچ است، حتما اندازه‌های انگشتان خود را بر اساس اینچ بنویسید که خطایی در تعیین سایز انگشتر به وجود نیاید.

سایز انگشتر طلا

۳- عدد به دست آمده را روی نمودار تعیین سایز انگشتر پیدا کنید. در اینترنت می‌توانید با یک جست‌وجوی ساده، نمودار تعیین سایز انگشتر را پیدا کنید. سپس اندازه انگشت خود را در این نمودار بیابید و سایزی که در مقابل آن عدد نوشته شده را پیدا کنید. به طور مثال اگر اندازه انگشت شما ۶۰ میلی‌متر است، باید انگشتر سایز ۹ خریداری کنید.

ما در انتهای این مطلب عکس این نمودار را برایتان گذاشته‌ایم که می‌توانید از آن کمک بگیرید.

 • اگر اندازه انگشت شما بین دو سایز قرار دارد توصیه می‌کنیم حتما سایز بزرگ‌تر را انتخاب کنید.

روش دوم: استفاده از نمودار تعیین سایز دایره‌ای

سایز انگشتر طلا

۱- نمودار دایره‌ای تعیین سایز انگشتر را از اینترنت پیدا کنید. آن را پرینت بگیرید و بر اساس اندازه انگشتان خود، سایز انگشترتان را مشخص کنید.

ما در انتهای این مطلب عکس این نمودار را برایتان گذاشته‌ایم که می‌توانید از آن کمک بگیرید.

 • حتما به مقیاس نموداری که استفاده می‌کنید توجه کنید و ببینید به اینچ نوشته شده یا میلی‌متر. در غیر این صورت نمی‌توانید سایز درست را پیدا کنید.

سایز انگشتر طلا

۲- برای استفاده دقیق از این نمودار بهتر است یکی از انگشترهای خود را روی آن امتحان کنید. انگشتری که اندازه‌ی همان انگشت موردنظرتان است را بردارید، روی دایره‌های این نمودار (که روی کاغذ چاپ کرده‌اید) بگذارید تا سایز دقیق آن را پیدا کنید.

 • اگر خودتان انگشتری ندارید که مناسب انگشت موردنظرتان باشد، می‌توانید یک رشته سیم باریک را دور انگشت خود بپیچید و دایره‌ی به دست آمده را روی دایره‌های نمودار قرار دهید تا به سایز درست آن برسید.

سایز انگشتر طلا

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید دستبند زنجیری طلا

۳- انگشتر را روی دایره‌های نمودار بگذارید. در بالا هم گفتیم که برای پیدا کردن سایز دقیق انگشتر طلا می‌توانید انگشتری که الان دارید و اندازه دستتان است را روی دایره‌ها بگذارید تا ببینید سایز آن چند است.

 • توجه داشته باشید که اگر اندازه انگشت بین دو سایز قرار دارد، حتما سایز بزرگ را انتخاب کنید. به این خاطر که پهنای انگشتان دست در طول روز تغییر می‌کند و چاق و لاغر می‌شود. اگر سایز کوچک را انتخاب کنید، ممکن است انگشتر در دستتان نرود.

اندازه دایره‌های روی نمودار را باید با بخش داخلی انگشتر اندازه بزنید نه بخش بیرونی. در غیر این صورت انگشتر کوچک خواهد بود.

 

نمودار تعیین سایز انگشتر
نمودار تعیین سایز انگشتر

 

نمودار دایره‌ای تعیین سایز انگشتر
نمودار «دایره‌ای» تعیین سایز انگشتر

آیا شما سایز انگشتر خود را می‌دانید؟ آیا از قبل با این روش‌های اندازه‌گیری آشنا بوده‌اید؟

گالری پرسته در کالکشن‌ها و محصولات خود مدل‌های بسیار متنوعی از انگشتر طلا را عرضه می‌کند که برای هر نوع سلیقه و هر بودجه‌ای مناسب است. انگشترهای این گالری را می‌توانید در این لینک مشاهده کنید.

منبع: wikihow

2 نظرات
 1. محمد می گوید

  مطلب خیلی خوبی بود

  1. Parasteh می گوید

   ممنون از توجه شما

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.