جواهرات مناسب با فرم صورت و اندام چه ویژگی‌هایی دارد؟

جواهرات برای فرم صورت

جواهرات مناسب با فرم صورت و اندام اهمیت ویژه‌ای دارد. شاید برای شما هم پیش آمده که هنگام انتخاب زیورآلات و جواهرات مورد نظرتان گیج شده باشید و نگران این باشید که این انتخاب مناسب شما هست یا نه؟ همراه گالری پرسته باشید تا با استفاده از روشهای درست و آزموده این انتخاب را برای شما آسانتر کنیم.

در ابتدا یک قانون مهم و کلی را به شما گوشزد میکنیم: اضافه کردن هر شکلی از زیورآلات به ظاهر و استایلتان، آن شکل را در بدن شما تشدید و تقویت می­کند؛ به عنوان مثال اگر گوشواره‌های دایره‌­ای استفاده کنید، این گوشواره صورت شما را گردتر نشان خواهد داد.

ملاک‌های انتخاب بهترین جواهرات برای افراد چیست؟

برای تشخیص زیورآلات مناسب، چند ملاک و معیار را می­توان در نظر گرفت.

رنگ پوست شما چیست؟

رنگ پوست به سه دسته­‌ی کلی «سرد»، «گرم» و «خنثی» تقسیم می­شود.

رنگ پوست سرد

رنگ پوست سرد در کسانی دیده می­شود که رگ‌های دستان آنها به رنگ آبی است، معمولا موهای قهوه‌­ای تیره و مشکی دارند و رنگ چشمهایشان آبی یا قهوه­‌ای است. پوست‌های رنگ سرد به خوبی با فلزات سفید مانند نقره و طلای سفید منطبق هستند. و سنگ‌هایی به رنگ قرمز، بنفش و آبی روی اندام این افراد جلوه­‌ای زیبا دارد.

رنگ پوست گرم

اگر رگ دستان شما سبز است، پوست شما رنگ گرم دارد و رنگ موهایتان به احتمال زیاد قهوه­‌ا­ی روشن است. رنگ چشمهایتان نیز احتمالا سبز، آبی روشن و فندقی است. فلزات طلا و مس زیبایی شما را دو چندان خواهند کرد و سنگهای رنگ نارنجی زرد و سبز بیشتر به شما می­آید.

رنگ پوست خنثی

اگر رنگ دستان شما هیچ کدام از این دو رنگ نبود، رنگ پوست شما خنثی است. بیشتر خصوصیات رنگ خنثی به خصوصیات گروه رنگ پوست سرد متمایل است. انواع و اقسام زیورآلات با اجناس و رنگ‌های مختلف با رنگ پوست خنثی سازگار است.

فرم صورت شما چیست؟

فرم‌های صورت

فرم صورت گرد

اگر فرم صورت شما گرد باشد، باید جواهراتی را انتخاب کنید که با گردی آن در تعادل باشد. گردنبندهای بلندی که بلندی آنها تا قفسه سینه است، گوشواره های زاویه­‌دار و بلند با اشکال مربع، مستطیل و ذوزنقه برای شما مناسب هستند. سعی کنید کمتر از گوشواره های دایره‌­ای استفاده کنید چون گردی صورت شمار ا بیشتر نشان خواهد داد.

فرم صورت بیضی

این فرم صورت تقریبا با هر مدلی تطبیق پذیر است. گوشواره های حلقه­‌ای و آویزان، بهترین پیشنهاد برای صورت های بیضی شکل است.

فرم صورت مربعی

فرم صورت مربعی با زیورآلاتی جذابتر خواهد شد که انتهای آنها دارای آویز یا جواهرات ریز باشد تا توجه ها را از قسمت زاویه­‌دار صورت به ویژه چانه دور کند. آویزهای با اشکال منحنی و گوشواره های حلقه­ای و آویزهای بزرگ برای صورت‌های مربعی شکل مناسبتر هستند.

فرم صورت مستطیلی

گردنبندهای کوتاه و گوشواره‌های میخی بهترین انتخاب برای صورت‌های مستطیلی شکل می باشد، زیرا گردنبند کوتاه برای این فرم صورت‌ها باعث می شود از کشیدگی صورت کاسته شود و همچنین گوشواره‌های میخی و چسبان صورت‌های مستطیلی شکل را جمع‌تر و زیباتر نشان می دهد.

فرم صورت قلبی یا مثلثی

چوکر و گردنبندهای کوتاه، بهترین انتخاب برای فرم صورت قلبی شکل است؛ چون باعث می­شوند چانه­‌ی باریک، گرد نشان داده شود گوشواره های آویزان نیز برای فرم صورت قلبی یا مثلثی جذاب خواهد بود.

فرم الماسی

فرم صورت الماسی نیاز به زیورآلاتی دارد که به طول چانه­‌ی فرد بیافزاید؛ پس چوکر و حلقه های کوتاه به زیبایی این چهره ها خواهد افزود.

فرم بدنتان در انتخاب زیوآلات مناسب شما اثر دارد

دقت داشته باشید که جواهراتی را که انتخاب می­کنید، بسته به هدف شما باعث افزایش یا متعادل کردن فرم بدنتان باشد. با استفاده از قطعات خاصی از جواهرات می­توانید باعث اعتدال، جلب توجه و حتی دور کردن توجه از قسمت خاصی از بدن خود بشوید. پس همان قدر که به سایز لباس خود اهمیت می­دهید، لازم است برای انتخاب زیورآلات مناسب اندام و فرم بدنتان نیز وقت بگذارید. اگر فرم بدن شما درشت و با اندام بزرگ است، سعی کنید از جواهرات بیشتر و بزرگتر استفاده کنید و به یاد داشته باشید که جواهرات ظریفتر و کمتر برای فرم بدن ظریف مناسبتراست.

اگر شکم بزرگ دارید، به هیچ عنوان از گردنبندهای بلند استفاده نکنید؛ چون توجه همه به روی ناحیه شکم شما جلب خواهد شد و این چیزی نیست که مطلوب شما باشد.

بهتر است جواهرات متناسب با شخصیت فرد باشند

یکی از ملاک‌هایی که در انتخاب زیورآلات و جواهرات مطلوب به شما کمک خواهد کرد، توجه به شخصیت افراد است.
اگر فردی شخصیت «جسور» داشته باشد، جواهرات بزرگ برای او مناسبتر هستند؛ مثلا انگشتری برجسته و بزرگ یا تعداد زیادی النگو می­تواند رضایت شخص جسور را به همراه داشته باشد.

افراد «محافظه‌­کار» با جواهراتی که کوچکتر باشند، راحتتر ارتباط برقرار می­کنند؛ مثلا یک قطعه سنگ شیک و کوچک روی یک جفت گوشواره­‌ی ظریف، این افراد را خوشحال خواهد کرد.

بعضی افراد شخصیت «متفاوت» و «غیرعادی» و به اصطلاح «گریز از مرکز» دارند. قطعات قدیمی و جواهراتی که شخص دیگری آنها را نپوشیده باشد، به این افراد حس بهتری خواهد داد.

شما می توانید در وبسایت گالری پرسته با توجه به ملاک‌ها و معیارهای گفته شده، جواهرات مناسب با فرم صورت و اندام خودتان را انتخاب کنید و از خرید خود لذت ببرید.

این نوشته در بلاگ ارسال شده است. این لینک مستقیم به این نوشته است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *